A projekt általános célja a munkaerőpiaci szereplők együttműködésének fokozása a román-magyar határmenti térségben a munkaerőpiac kapacitásának javítása érdekében.
A projekt specifikus célkitűzései a következők:
- egy 500 nm területű logisztikai központ létesítése Ajakon, illetve egy 1480 nm területű logisztikai központ és zöldség-gyümölcs hűtőház építése Halmi községben, a térségben megtermelt mezőgazdasági termékek raktározása céljából;
- közös tevékenységek szervezése Ajak településsel partnerségben a munkaerő foglalkoztatásának javítása, valamint a határmenti régió munkaerőpiaci szereplői együttműködésének elősegítése céljából: munkaerő piaci közös tanulmány, integrált fejlesztési stratégia és akciótervek készítése, a szabad munkahelyek közös online adatbázisának létesítése, közös fórumok és állásbörzék szervezése, szakképzés/tanfolyamok szervezése a határmenti munkaerő piacon való részvétel elősegítése céljából, valamint tapasztalatcsere és a jó gyakorlatok adaptálása.
Az újonnan létesített logisztikai központok megfelelő keretet biztosítanak majd a partnerek együttműködésének, a határ mindkét oldalán szervezett tanfolyamok és tapasztalatcserék, valamint a jó gyakorlatok terjesztése által. Következésképpen, ezen logisztikai központok létrehozása és működése által a projekt elősegíti a határmenti munkaerőpiaci együttműködést, a résztvevő Szatmár és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei intézmények infrastrukturális és humánerőforrás feltételeinek fejlesztése céljából.
A következő rendezvényre : állásbörze 2022.október 13-án kerül sor Halmiban.
Részletes tájékoztatás a projektről Szmuriga Mariana projekt koordinátortól kérhető a 0261773673 telefonszámon vagy e-mailen: [email protected].
Az Interreg V-A Románia-Magyarország Program célja közös, román-magyar projektek finanszírozása, amelyek közös megközelítést, valamint innovatív megoldásokat követelnek, a határ mindkét oldalán felmerülő igények kiszolgálására, hozzájárulva ezáltal a jogosult terület fenntartható fejlődéséhez. A Program folytatja a régióban megvalósított határmenti együttműködéseket, összköltségvetése hozzávetőleg 232 millió euró, amelyből 189 millió euró az Európai Regionális Fejlesztési Alapból származó vissza nem térintendő támogatás. A támogatható határmenti terület a következő megyéket foglalja magában: Satu Mare, Bihor, Arad és Timiș a román oldalon, illetve Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar, Békés és Csongrád a magyar oldalon.
Jelen közlemény tartalma nem feltétlenül tükrözi az Európai Unió hivatalos álláspontját.
Partnerség egy jobb jövőért www.interreg-rohu.eu