A vége felé tart a szervezés, hamarosan kezdődik az I. Nagykárolyi Nemzetközi Alkotótábor. Stefan Gnandtot, a tábor művészeti vezetőjét kértük, harangozza be az eseményt.
A szervezés nem könnyű feladat, még akkor sem, ha olyanok vesznek részt benne, akiknek már fűződik egy-két sikeresen lebonyolított rendezvény a nevükhöz. Stefan Gnandt grafikus és festőművész megálmodta és létrehozta a Mezőfényi Alkotótábort, s most Nagykárolyt is szeretné a művészetpártoló világtérképre ráfesteni.
Július 21-én nyitja meg kapuit az I. Nagykárolyi Nemzetközi Alkotótábor, s egy hétig tart nyitva. Hat ország képviselteti magát, a házigazda Romániával együtt — nevezetesen: Magyarország, Lengyelország, Szerbia, Szlovákia, Németország. A tábor „bázisa” a nagykárolyi Szőlősben található Szőlő Varázsa hotelben lesz, innen indulnak minden nap az alkotók, hogy megfessék Nagykároly és térségének tájegységi jellegzetességeit. Bár mindenkinek a Károlyi-kastély jut elsőnek eszébe, ha meghallja Nagykároly nevét, nem ez a fő motívum, melyre az alkotók a hangsúlyt helyezik, mondta Gnandt. Ő mint a tábor művészeti vezetője, a csapat szinkrontolmácsa, kalauza, segít majd a résztvevőknek eljutni azokra a helyekre, ahol ötleteket meríthetnek az alkotáshoz.
Július 21-én, délután 6 órakor kerül sor a tábornyitó rendezvényre, majd 28-án, egy kiállítással, a tábor zárására. Az alkotótábor végén két díjat is kiosztanak: az elsőt, Nagykároly város díját az önkormányzat ítéli oda, míg a Nívó-díjat a táborban részt vevő művészek. Ez utóbbi is pénzjutalom lesz, de csak az a művész kaphatja meg, akiről a társai titkos szavazás révén úgy ítélik meg, hogy emberi és szakmai profilja egyaránt kiváló, és rászolgál erre a megtiszteltetésre.
A táborban alkotó művészek munkához szükséges felszerelését, elszállásolásával kapcsolatos kiadásait az önkormányzat állja. Cserében a művészek vállalják, hogy két, a tábor ideje alatt készített, befejezett képet adományoznak Nagykárolynak. Stefan Gnandt elmondta, nagyon szeretné, ha a résztvevők jól éreznék magukat, és az együtt, munkával töltött egy hét után a nemzetközi hírű alkotók kellemes élményekkel gazdagodva, Nagykárolyt és a nagykárolyiakat szívükbe zárva távoznának a városkából.