Hat játékossal visszavágott az SZVSK az Aradnak

2022.03.13 - 15:33

Gyakorlatilag hat emberbe verte az SZVSK az ellenfelét, ugyanis sérülés miatt Fodor Márta és Aikaterina Sotiriou sem tudta vállalni a játékot. Túloldalt pedig Jose Araujo edző két csapatra való kerettel használt el a meccsen, amit 83–71-re elvesztett.
Az SZVSK az első pillanattól magához ragadta a kezdeményezést, így az ellenfél legfeljebb két pontra tudott felzárkózni. Miguel Lopez edző tanítványai jó játékkal tizeneggyel is megléptek az első egyedben (21–10), majd a 19. percben az aradiak egykori játékosa, Dora Ardelean ejtett egy (újabb) triplát, már húsz pont volt közte (46–26).
Veatriki Akathiotou és Brankica Hadzovic még faragtak négy pontot az aradiak hátrányából, így ők mínusz tizenhatról kezdhették a második félidőt (46–30). A 25. percben szintén Ardelean volt az, aki visszaállította a plusz húsz SZVSK-fórt (57–37), azonban az utolsó egy perces pihenőig a Maros-partiak fel tudtak zárkózni tizenkét pontra (60–48). Innen tudni lehetett, hogy pokoli utolsó tíz perc következik. Az aradiak óriási sebességre kapcsoltak, megélénkült a játék, így másfél perc után már csak nyolc pont volt a két csapat között (62–54). Nem remegett meg Biszák Bogi keze a szabaddobásoknál, Katarina Vuckovic az aradi időkérés előtt és utána is betalált, Taylor Sparkle pedig a 34. percben visszaállította a plusz tizennyolcat (72–54). Araujo újabb időkérése után úgy tűnt, hogy az Arad meg tudja szorongatni az SZVSK-t (72–59), azonban a 37. percben már tizenkilenccel vezetett a hazai csapat (80–61). A vendégek visszajöttek tizenkettőre, és ez maradt a különbség a meccs végéig is (83–71). Az odavágón Arad 75–64-re győzött.
Mint ismeretes, az SZVSK az elmúlt egy hét alatt négy meccset játszott: idehaza legyőzte Alexandriát, kedden nyert Kézdivásárhelyen, másnap pedig Brassóban, szombaton pedig Aradot verte. Sőt vasárnap este lejátssza itthon a Kézdi elleni visszavágót is. Ez a meccs 16.30 perckor kezdődik a Both Katalin Sportteremben.

NŐI KOSÁRLABDA, 20. FORDULÓ

Szatmárnémeti VSK – FCC Baschet UAV Arad 83–71 (21:14, 25:16, 14:18, 23:23)

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (3/0/13), Dora Ardelean (23/4/3), Taylor Sparkle (34/6/2), Katarina Vuckovic (17/13/2), Biszák Boglárka (6/2/0) – Paloma Cucu. Vezetőedző: Miguel Lopez.

Arad (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Tereza Vitulova (2/2/0), Andreona Keys (13/5/3), Teodora Manea (2/3/2), Alexandra Ghiță (9/4/0), Brankica Hadzovic (13/1/5) –  Shereen Sutherland (7/4/1), Adela Mercea, Veatriki Akathiotou (15/2/1), Nagy-Mirne Ildikó (0/1/1), Laura Vaida (10/4/0). Vezetőedző: Jose Araujo.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.