Hat érmet hoztak a szatmári autóversenyzők

2014.08.06 - 18:18

A szatmáriak közül Májer Ricsi, Misu Vezendan, Balogh Alex, Leontin Iocsak és Kui Feri állhattak dobogóra az elmúlt hétvégén a Meszes–hegységben rendezett hegyi gyorsasági autóversenyen.

A zilahi hegyi gyorsasági autóversenyen (VTM) álltak rajthoz a Rally Sprint gyorsasági és ügyességi autós országos–bajnokságból már ismert Szatmár megyei pilóták, és nem vallottak szégyent. A Szatmárnémeti Rider’s SK által rendezett 2. Meses Kupáról hat éremmel tértek haza. Három kategóriában bizonyultak a legjobbaknak a szatmáriak. A kezdők között az 1401–1600 köbcentis géposztályban a Rally Sprint tavalyi abszolút bajnoka, Májer Richárd zárt az első helyen 1:48.285-ös idővel, megelőzve Mihai Vezendant (1:51.460). Mindkét szatmárnémeti srác egy–egy Honda CRX volánja mögött teljesítette a 2,8 kilométeres távot Ördögkút község határából a 996 méter magas Meszes–tetőig. 130 méter volt a szintkülönbség a rajt és a célvonal között, így az autókat alaposan megdolgoztatták a résztvevők.

„Nagyon jó volt a verseny, borzasztóan gyors és veszélyes pályával. Erős volt a mezőny, profin épített autókkal, 4x4-es Subarukkal és Mitsubishikkel, rutinos VTM-es pilótákkal. Meg vagyok elégedve a teljesítményemmel, alig egy két másodperccel maradtam el a sportágban menőtől pilótáktól, akik 250–300 lóerős kocsikkal álltak rajthoz – értékelt Ricsi. – Abszolút a limiten, nagyon nagy kanyarsebességekkel autóztam. Tudtam, hogy csak így pótolhatom a lóerőhiányt. Viszont, körülbelül 140 km/h-s tempónál egy kanyar közepén megdobott valami és teljesen elvitte az autó hátát. Egyik oldalt a szalagkorlát, a másikon a szakadék volt. Nem volt sok idő gondolkodni, padlógázt adtam és szerencsére sértetlenül úsztam meg a kis »affért«. Nagyon meleg volt, emiatt még nehezebb volt koncentrálni és várni a soromra. Verseny végére nagyon kimerültem ahogy mások is” – számolt be a 20 éves pilóta.

A Rally Sprint idei juniorbajnoka, a 16 éves Balogh Alex a VTM-ben is remekelt és Peugeot 306-osával megnyerte az ifi korosztály szombati versenyét, míg a sárközújlaki Leontin Iocsak a harmadik legjobb időt autózta a mezőnyben a Suzuki Swifttel.

A licenccel rendelkező pilóták versenyében, az 1–2000 köbcentisgéposztályban is szatmári siker született: Kui Ferenc (Honda Civic) 1:43.129 perces idővel zárt az első helyen. Ezzel az időeredménnyel a harmadik lett összetettben, mintegy négy másodperccel maradt el a mezőny legjobbjától, a kolozsvári Radu Grindeantól (1:39.710; Subaru Impreza STI).

Seletye Dávid, a Rider’s SK elnöke lapunknak elmondta, a zilahi versenyen negyvenkilenc pilóta állt rajthoz, ebből kilencen voltak Szatmár megyéből. Emellett kolozsvári, nagybányai, nagyváradi, nagyszebeni, dévai, zilahi, szilágysomlyói, aradi és kapnikbányai versenyzők neveztek. Mivel nagy az érdeklődés a VTM iránt is, kérni fogja a Román Autóklubot (ACR), hogy jövőre vezesse be a versenynaptárba többfordulós országos bajnokságként.

A legközelebbi VTM–futamot Szatmár megyében rendezi meg az egyesület: augusztus 23-án Lunaforráson (Luna Şes) fognak a „lovak közé csapni” a pilóták. „Nagyon tetszik a hegyi autózás és a következő, 23-i versenyen is ott leszek még elszántabban és keményebben nyomva a gázt” – ígérte Ricsi.