Hat Eb-aranyérem két karatékának

2019.10.28 - 22:12

A Szatmárnémeti VSK két karatékája háromszoros Európa-bajnokként tértek haza a dániai Odenseből, ahol az Egyesített Karate Világszövetségek (WUKF) tizenegyedik alkalommal rendezte meg a kontinentális tornát.

Huszonnégy ország negyvennyolc szövetségének közel 1700 sportolója sorakozott fel az elmúlt napokban a Fyn-szigeti város sportcsarnokában, ahol a román válogatott tagjaiként Váncsa Daiana, Lemák Hanna és Dennis Burya küzdött meg kumite egyéni és csapat-versenyszámokban. A Florin Curileac, Florin Mihali edzőpáros tanítványai közül Daiana – aki 2017-ben a megye legjobb sportolója volt a nem olimpiai sportágak kategóriában – a kumite shobu sanbon egyéni versenyszámban a felnőttek –55 kilogrammos súlycsoportjában tarolt, de Eb-aranyérmet nyert a kategória nyílt versenyében is. A felnőttek kumite sanbon csapatával a kontinens legjobbja volt, míg a váltócsapattal Eb-ezüstérmet szerzett.

Dennis Burya a kumite shobu sanbon egyéni versenyszámában a kadettek 75 kilogrammos súlycsoportjában lett Európa-bajnok. De a dobogó legfelső fokára állhatott fel a kadettek kumite sanbon válogatottjával, majd a kumite sanbon váltó csapatával is.

Lemák Hanna egy remek kezdés után a verseny második felvonásában kikapott, így nem jutott be a próbája döntőjébe.