Háromból három érem

2013.09.10 - 13:06

Három versenyszámban nevezett a Szatmárnémeti Royal Dance Club sporttáncpárosa, Ciprian Mariţa és Oana Bumba, mindháromban dobogóra állt.

Egy–egy arany–, ezüst– és bronzéremmel tért haza a nagyváradi I. Felling Kupa országos versenyről a Szamárnémeti Royal Dance Club sporttáncpárosa, Ciprian Mariţa és Oana Bumba. Az Ovidiu Ignat, Varga Ottó, Cristian Cordea Mikle, Marius Iepure edzőnégyes tanítványai a 10–11 évesek D–osztályos megmérettetését nyerték meg, majd másodikok lettek az Open Basic Standard, illetve harmadikok az Open Basic Latino versenyszámokban.

A résztvevő szatmári sporttáncpárosok emellett még két ezüstérmet és öt bronzérmet hoztak el, továbbá három versenyszámban döntősök voltak, vagyis bejutottak a legjobb nyolc közé.

A Patrick Cordea M., Astrid Ştef kettős a 4–7 éves tánciskolások versenyében zárt a második helyen, a Mihnea Opre, Julia Chereji páros pedig a 12–13 éveseknél az Open Basic Standard versenyszámban szerzett ezüstérmet. Utóbbiak további két korosztályos döntőben is táncoltak, negyedikek lettek az Open Basic Latino megmérettetésen és ötödikek D–osztályban.

Bronzérmet szereztek a Szöllösi Thomas, Luiza Jurcuţ (14–15 évesek, D–osztály), a Pándi Alex, Cristina Roman (14–15 évesek, E–osztály), a Borota Márk, Bicsi Hanna (10–11 évesek, tánciskola) és a Tudor Sabou, Maya Catona (8–9 évesek, tánciskola) párosok, illetve a 12–15 éves lányok egyéni versenyében Serena Faur. A 12–13 évesek hobbi kategóriájában a negyedik helyen zárt aNagy Alex, Bianca Roman kettős, a 10–11 évesek E–osztályos kategóriájában pedig a Denis Coşarcă, Cerasela Torja duó táncolt a döntőben és a hetedik helyen fejezték be a versenyt.

Fotó: Szatmárnémeti Royal Dance Club