Három szatmári dobogón a karting-bajnokságban

2015.06.01 - 13:44

Egy ezüst- és két bronzéremmel tértek haza a szatmárnémeti kartingozók a Román Autósport Szövetség (FRAS) által rendezett bajnokság második fordulójáról, Bákóból.

A Speed Park aszfaltcsíkján rendezett megmérettetésen a 9 éves Mihai Temian (Szatmárnémeti Gyerekpalota) a 8–11 évesek MicroRotax képosztályában zárt a második helyen. A 6 éves Darius Bota (Szatmárnémeti VSK) élete második versenyén már dobogóra állt: a 6–9 éves korosztály bronzérmét hozta el. 11 éves testvére, Marco Bota (VSK) a 10–14 évesek között zárt a harmadik helyen.

A 12 éves Mihai Muncean (Gyerekpalota; 11–14 évesek, MiniRotax géposztály) az 5. helyen zárt, míg édesapja, a „The Doctor”-ként becézett Mircea Muncean (Gyerekpalota; RotaxMaster géposztály) a 8. lett kategóriájában. A felnőttek között Pető Levente (Gyerekpalota; KZ 2 géposztály) a 7. lett.

A Szatmárnémeti VSK-nak és a Szatmárnémeti Gyerekpalotának is Takács György a csapatfőnöke.

A következő fordulót június 20–21-én rendezik a Brassó megyei Prázsmáron.