Három szatmári csapat a csengeri tornán

2014.01.03 - 10:43

A második helyen zárt a Szatmárnémeti Sentierri csapata a Csengerben rendezett Szal–Tó Kupa, hagyományos évzáró teremlabdarúgó–tornán.

Az elmúlt hétvégén rendezett megmérettetésre 20 csapat nevezett, a mérkőzéseket pedig telt ház előtt rendezték a Városi Sportcsarnokban – mondta lapunknak Szilágyi Sándor igazgató. Szatmár megyéből három együttes lépett a pályára: a Sentierri mellett a Vörös Ördögök és a Pusztadaróc legénysége. Utóbbiak a szatmárnémeti csapattal szerepeltek együtt a C csoportban és két győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel másodikként jutottak a középdöntőbe.

A Sentierri két győzelemmel és két döntetlennel elsőként kvalifikálta magát a legjobb tizenkettő közé, míg a D jelzésű szériából a Vörös Ördögök két győzelemmel és két vereséggel harmadikként jutottak a középdöntőbe.

A torna folytatásában a daróci legények a gyengébb gólarány miatt estek ki, a 3-as csoport második helyén zártak, ezzel szemben a Sentierri a 4-es csoportot veretlenül zárva jutottak az elődöntőbe. Ebben a szériában szerepeltek a Vörös Ördögök is, de mindkét meccsüket elvesztették, így búcsúztak a további küzdelmektől.

A döntőbe jutásért rendezett meccsen a Sentierri a daróciakat búcsúztató Porcsalmai Gold Cafe csapatát verték a mérkőzés hosszabbításában (1–0), a fináléban viszont vesztettek, 2–0 arányban győzött a Csengeri All–Stars együttes. „Szimpatikus csapata volt a Sentierrinek, stílusos játékkal jutottak a döntőbe” – értékelt Szilágyi.