Három pontért mentek. Megvan!

2016.04.10 - 18:07

Létfontosságú volt a három pont megszerzése a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapatának a Liga 2 alsóházi rájátszásának első fordulójában. Mircea Bolba fiai most nem okoztak csalódást.

A mérkőzés előtt Mircea Bolba, az Olimpia edzője kihangsúlyozta, legalább kilenc győzelmet vár a csapatától a következő tíz meccsen, mert így biztosan elkerülik a kiesést. Az első megvan. A sárga-kékek ellenfele a Pankotai Şoimii volt, amely eddig kétszer győzött a szatmáriak ellen, de a szombati mérkőzéssel az Oli javított a statisztikán, és négyre növelte győzelmeinek számát. A mérkőzés első helyzete a hazaiak nevéhez köthető: a hatodik percben Dragalina 30 méterről beadott labdáját Băican csak nehezen tudta lehúzni. Hat perccel később, a Şoimii kapusa, Irimia is megfogott egy labdát, de szerencsére már azt, amit Buhăescu megszerzett a hazai védőktől, és 16 méterről a hosszúba lőtt, így a pankotai kapusnak csak a labdaszedő szerep jutott. Ezt követően Sergiu Popa játékvezető sorra osztotta a lapokat: Brata és Mărkuş is besárgult az Olitól, míg hazai oldalon Issa, Dragalina és Siminic neve mögé került egy-egy figyelmeztetés. Közben Mărkuş és Buhăescu is gólt szerezhetett volna a 23. percben, de a pankotai védelemnek ezúttal sikerült hatástalanítania a szatmáriak próbálkozásait. Az Olimpia védelmének nem volt különösebb munkája az első félidőben, mivel a hazai csatársor egyszer sem veszélyeztetett komolyabban a szatmári kapu előtt. Az első játékrész végén az Oli egygólos előnnyel vonulhatott szünetre. A folytatás nem alakult túl jól Mircea Bolba csapatának, mivel Brata megkapta a második sárgáját, így három perc után visszatérhetett az öltözőbe. A foci ezt követően háttérbe szorult, igaz ez első félidőben sem erőltették meg túlságosan magukat a csapatok, de a második játékrészben ez csak fokozódott. A hangulat továbbra is feszült volt a pályán, ami ismét két sárga lapot eredményezett: a hazaiaknál Pavel, az Olimpiánál Onicaș kapta a lapot. A 62. percben az eredménykijelzőn maradt az Oli-előny, de a pályán ismét kiegyenlítődött a helyzet, mivel a Şoimii is tíz emberrel folytathatta a játékot Dragalina kiállítása után. A 80. percben Pavel 20 méterről megeresztett lövését Băicannak sikerült megfognia, és mivel Dan kettős helyzete sem eredményezett gólt, így az Olimpia megszerezte első három pontját a rájátszás alsó házában, és egyelőre osztályzót érő helyen áll a szatmári alakulat. A pankotai csapat viszont komoly bajba került a szombati vereséggel, ugyanis ha most érne véget a bajnokság, biztosan kiesne a Liga 2-ből.

A találkozó végén Mircea Bolba megdicsérte a tanítványait. Szerinte mindenki a tőle telhető legjobbat nyújtotta. Hozzátette, végig uralták a mérkőzést, és csupán a hajrában volt egy kis gondja a védelemnek, de szerencsére ezek a helyzetek nem hagytak nyomot a kijelzőn. A szatmári edző a következő fordulóról elmondta, nem lesz könnyű a Kolozsvári U ellen, figyelembe véve, hogy Brata kiállítása miatt a csapatnak komoly gondjai vannak a baloldalon. Bolba azonban bizakodó a második fordulót illetően, s reméli, hogy szombaton is meglesz a három pont.

A hazaiak edzője, Muzsnay Zsolt elégedett a csapat hozzáállásával, de azzal már nem, hogy nem sikerült helyzeteket kidolgoznia a pankotai gárdának. A szakember elmondta, az eredeti tervek szerint az utolsó 20 percet szerette volna kihasználni a csapat a gólszerzésre, de Dragalina kiállítása keresztülhúzta a számításaikat.

Csapatok:

Pankota: Irimia – Dan, Pascariu, Dubeștean, Siminic – Pavel, Issa – Dragalina, Fuchs, Vasi – A. Mihai. Csere: Pașcalău – Crișan, M. Ion, Gâlcă, Suciu, Mandache, Farcaș. Edző: Muzsnay Zsolt

Olimpia: Băican – D. Muntean, Onicaș, Fl. Mureşan, Brata – R. Rus, Villand – Kanalos, D. Lukacs, Buhăaescu– Mărkuş. Csere: Șuta – Tătaru, Takacs, Ianc, Bura, Bîgiu, Faur. Edző: Mircea Bolba

Eredmények:

Alsóházi rájátszás, első forduló: CSM Râmnicu Vâlcea – Resicabányai Metalul 2-0, Kolozsvári Universitatea – Tatrangi Unirea 0-0

Felsőházi rájátszás: Chindia Târgovişte – Nagybányai FCM 3-1, Aradi UTA – Brassói FC 3-1, Szászmedgyesi Gaz Metan - CS Mioveni 3-1