Ha nem is a művészeti élet megreformálása, de mindenképpen egy új mederbe történő terelése a célja Stefan G
nandt festőművésznek. Nyárra művészeti tábort és egy igazi különlegességnek számító tárlatot is tervez.
„Ha felkérnek, természetesen segítek összeállítani, magamra vállalom egy városi képtár gyűjteményének létrehozásának szervezési feladatát. Ha egyesek úgy gondolják, ne szóljon bele a Gnandt, akkor sincs semmi gond, több külföldi szakembert tudok elhívni, akik bármikor szívesen kiválasztják, melyek legyenek azok a valódi művészi értékkel bíró képek, melyek beleférnek egy városi képtár gyűjteményébe”- mondta a témával kapcsolatban Stefan Gnandt.
„Meg kell értenünk, hogy nem mindenki festőművész, aki ecsettel egy vonalat húz a vászonra. Ugyanúgy nem mindenki zenész, aki leüt egy billentyűt a zongorán. Emiatt nem kell megsértődni, ezek tények, melyeknek kimondását valakinek fel kell vállalnia”- tette hozzá. Stefan Gnandt véleménye szerint, az éledező kulturális és képzőművészeti életet leginkább azzal lehet minőségivé tenni, ha minél nívósabb, elismertebb alkotók kiállítását, képanyagát hozzák el a kiállítótermekbe. Ezáltal azt a hírnevet sugározza Nagykároly, hogy igen, itt egy városka, melyben értékes és színvonalas kiállítások, minőségi kulturális programok várják a közönséget. Ehhez azonban szelektálni kell. Ugyancsak egy rendíthetetlen minőségi szint lehet az egyetlen járható út a városi képtár anyagainak kialakításánál, amennyiben értékes és színvonalas tárlat létrehozása a cél. Mint mondja, fel kell vállalni a döntés, az esetleges nem túl pozitív kritika kimondásának felelősségét is, de ha kell, ő megteszi.
S, hogy nem csak a levegőbe beszél, tettekkel is bizonyítja. Július közepére egy nemzetközi tárlat összeállítását tervezi. „Gnandt, Gnandt, Gnandt” ezt a címet viseli a tárlat, mely valóban nem ígérkezik átlagosnak. „Az interneten kutakodva igencsak érdekes dolgot találtam. Másfél évvel ezelőtt kerültem kapcsolatba egy Londonban élő Gnandt-tal, Gnandt Ferenccel, s egy Békéscsabán élő Gnandt-tal, Gnandt Jánossal. Beszélgetésünk során kiderült, hogy mindhármunk erről a környékről származik: Mezőfényről, Csanálosról, Vállajról. S ha mindez nem lenne elég, egy közös őstől, az 1700-as években élt Jakob Gnandt-tól. A gének furcsa játéka lehet, hogy mind a három Gnandt (magamat is beleértve) szakképzett képzőművész. Festőművész. Így már adta is magát a történet: egy közös kiállítás, hol máshol, mint Nagykárolyban, három Gnandt, három ország, egy közös kiállításon. Lehet-e jobb külföldi reklámja egy ilyen szép történelmi és kulturális múlttal rendelkező városnak, mint az, hogy elismert festőművészek állítanak ki benne? A magam részéről kötelezőnek érzem, hogy minőséget mutassak be és arra törekedjek, hogy a képzőművészeti részét a kulturális életnek minél inkább a minőség javításának szenteljem”- mondta a művész.