Három hét alatt kétszer verte 3–1-re a Lazio a Juventust

2019.01.23 - 02:36

Szaúd-Arábiában csapott össze az olasz Szuperkupáért a Juventus és a Lazio. coque iphone 5 1989 óta ez már a tizenötödik alkalom volt, hogy az olasz bajnok és a kupagyőztes külföldön küzdött meg egymással. Az Egyesült Államok, Líbia, Kína és Katar után tavaly debütált a sorozatban az Arab-félsziget legnagyobb államában, és idén is ott volt a meccs. Előzetesen a Juventus tűnt esélyesebbnek, bár a kupaspecialista Lazio hívei nagyon bíztak benne, hogy a december 7-én kivívott 3–1-es bajnoki győzelem után ismét nyernek a kedvenceik, ráadásul mindez Szuperkupát ér. Az első félidő kényelmes játszadozást és aktívabb Lazio-játékot hozott. coque samsung a20 Ennek mindjárt a 16. coque autres iphone percben meg is lett az eredménye, amikor Luis Alberto lőtt mesteri gólt Milinkovics-Szavics visszagurítása után (0–1). A félidő további részében is inkább a Lazio volt aktívabb, a 33. percben például Correa lövése mehetett volna be, ha Szczesny nem véd remekül. A Juventus támadásaiban kevés volt az elképzelés, és bár Dybala gyakran mutatta magát, csak ritkán kapott labdát. coque huawei p9 Aztán amikor eljutott hozzá, némileg váratlanul egyenlített a Juventus: a 45. percben Cristiano Ronaldo lőtt 17 méterről, nem túl jó helyzetből kapura, a lövés ereje mégis meglepte Strakoshát, akiről a labda oldalra perdült, éppen az érkező Dybala elé, akinek könnyű dolga volt (1–1). A második félidőben sem kapcsolt magasabb fokozatra a Juventus, többet tett a vezetés megszerzéséért a Lazio. A 69. coque iphone 11 percben Correa fejelhetett volna gólt, de rontott. Utána Ronaldo lőtt arasznyival fölé, majd jött az újabb Lazio-gól: a 73. coque samsung a6 percben Lazzari beadását Parolo megcsúsztatta, Lulic pedig kapásból a hálóba lőtt (1–2). A hátralévő időben nagyon nyomott a Juventus, de igazán nagy helyzet nem tudtak kialakítani. coque huawei pro És ahogy az lenni szokott, a végén újabb gólt kaptak egy szenzációs Cataldi-szabadrúgás után (1–3). Ezzel a Lazio ötödszörre nyerte meg az olasz Szuperkupát, és a legutóbbi bajnokihoz hasonlóan ezúttal is 3–1-re nyertek. Teljesen megérdemelten. Olasz Szuperkupa Juventus – Lazio 1–3 (1–1) Gólszerző: Dybala (45. perc), illetve Luis Alberto (16.), Lulic (73.), Cataldi (90+4.). Kiállítva: Bentancur (90+3.