Három év után ismét Liga 3-as csapat a negyeddöntőben

2021.10.27 - 11:31

A nagyszebeni alakulat már a harmadik percben vezetést szerzett Sântean révén (0–1), és úgy tűnt, hogy érvényesülni fog a papírforma. Azonban a háziagzdáknak még a szünet előtt összejött az egyenlítés (1–1), és az eredményt tartani tudták a találkozó végéig.
A hosszabbítás első félidejének a végén ismét előnybe került a másodosztályos alakulat, de most sem tudták megtartani a vezetést, hiszen a találkozó lefújásának előtti percekben Crețu egyenlített, így a 11-es rúgások következtek. Az első öt lövés után a hazaiaktól Florin Șerban, a vendégektől pedig Vlad Muțiu is kettő-kettő lövést védett, viszont a hatodik sorozatban a Liga 3-as kapus védett, csapattársa, Andrei Șerban betalált, és továbbjuttatta a Dolj megyei alakulatot.
A Filiaşi a kupasorozat második fordulójában csatlakozott a mezőnyhöz, de a harmadik körben meggyűlt a baja a szintén harmadosztályos ACS Vediţa Coloneşti M.S. együttessel, és 11-es rúgások után jutott tovább. Ezt követően azonban szárnya kapott a déli alakulat, és előbb a Liga 2-es ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu csapatát, az előző körben pedig az élvonalbeli Aradi UTÁ-t búcsúztatta 3–2-es, illetve 1–0-s győzelmekkel.
Legutóbb a 2018–2019-es kiírásban történt meg, hogy Liga 3-as csapat eljutott a Román Kupában a negyeddöntőig: akkor az FK Csíkszeredának és az Adrian Mititelu tulajdonában levő U Craiova 1948 SA alakulatoknak sikerült a bravúr, viszont a legjobb nyolc között összekerült a két csapat, és az olténiaiak jutottak tovább.
Búcsúzott a kupasorozattól a másik Szeben megyei alakulat, a Liga 1-es Gaz Metan is, a szászmedgyesi csapatot viszont egy „csoporttárs”, a Chindia Târgovişte ütötte ki. A tartalékosan felálló dâmbovițai csapat egy motiválatlan együttessel állt szemben, és a mérkőzést már az első félidőben eldöntötte egy öngól. A Chindia sorozatban második éve jut be a kupasorozat negyeddöntőjébe.
A szebb időket is megélt Dinamo Bukarestnek a kupasorozatban sem megy a játék. A Liga 1-ben kieső helyen álló fővárosi alakulat hazai pályán fogadta a FC Argeşt, és a második félidő elején vezetést is szerzett, azonban a munténiai „lilák” a félidő derekán egyenlítettek, majd a ráadás perceiben megszerezték a továbbjutást jelentő találatot is.
A nyolcaddöntők ma folytatódnak Buzăuban, Craiovában és Temesváron rendezett meccsekkel.

ROMÁN KUPA, NYOLCADDÖNTŐ

FC Voluntari – FCSB 3–0 (játék nélkül)

ACSO Filiaşi – AFC Hermannstadt 6–5 (1–1, 1–1, 1–2, 2–2) – 11-es rúgások után
G.: Daniel Rogoveanu 44., Ion Crețu 118., illetve Andrei Sântean 3., Călin Popescu 105+2,

Szászmedgyesi Gaz Metan – Chindia Târgovişte 0–1 (0–1)
G.: Vlad Morar 29. (öngól)

Dinamo Bukarest – FC Argeş 1–2 (0–0)
G.: Cătălin Ţîră 49., illetve Alexandru Işfan 77., Cristian Dumitru 90+3.

Karate: Román Kupát nyert Vancsa és Bălăcescu, Roman bronzot

Közel volt a dobogóhoz Irina Pop és David Lupişcă is.

Egyéni, junior Román Kupa-győztes lett Mézinger Márton

A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub párbajtőrvívója, Mézinger Márton nyerte csütörtökön a junior korosztályos egyéni Román Kupa-küzdelmeket Bukarestben.

Egy tucat góllal pakolták meg Nagysomkútot

A Román Kupa első fordulójának legnagyobb különbségű győzelmét állította be a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata, amely csak akkor nem rúgott gólt Nagysomkúton, amikor nem akart.