Egy 25 éves fiú lett a spanyol "elveszett nemzedék" hangja. Egy facebookos bejegyzése után az Angliában élő férfi lett a fiatalokat sújtó munkanélküliségi helyzet szimbóluma – írja a Business Insider.
Benja Serra Bosch egy 25 éves spanyol fiú, akinek három diplomája van, mégsem boldogult a hazájában, és kényszerből kiköltözött az Egyesült Királyságba, hátha talál ott munkát. A fiú jelenleg Londonban él, és WC-ket takarít, hogy meg tudjon valamiből élni.
A Facebookon írt nemrég egy bejegyzést, amit ezrek osztottak meg, rengetegen hozzászóltak, és több brit, illetve amerikai lap írt a spanyol fiatalról. Benja Serra Bosch leírja, hogy május óta van Londonban, és nap mint nap azzal szembesül, hogy az ország leghíresebb kávézóit járta be, de két diplomával mégis mások mocskát takarítja el – ráadásul egy idegen országban, ami nem a hazája. A WC takarításán felül kávét is szokott főzni, letisztítja az asztalokat, elmosogatja a csészéket.
Ugyanakkor nem szégyelli a munkáját, mint fogalmaz, a takarítás tisztességes munka. Az annál jobban zavarja, hogy azért kell ezt csinálnia, mert Spanyolországban semmilyen lehetősége nem volt. Arról is ír, hogy rengeteg, hozzá hasonló helyzetben lévő spanyol fiatal ment Londonba, szerencsét próbálni, és egyszer valaki azt mondta neki, hogy olyanok, mint a pestis. "Ne is áltassuk magunkat. Nem kalandvágyból jöttünk ide, vagy mert nyelvet akarunk tanulni. Bevándorlók vagyunk" – tette hozzá.Nem kalandvágyból jöttünk ide, vagy mert nyelvet akarunk tanulni. Bevándorlók vagyunk" – tette hozzá.
Hozzáteszi, hogy a kávézóban néha úgy viselkednek vele a vendégek, hogy szíve szerint az arcukba tolná a három diplomáját. "De úgy tűnik, ezek a címek ma már csak arra jók, hogy mások után eltakarítsam a sz*rt. Azt hittem, ennél azért valamivel többet érdemlek, miután olyan sok erőfeszítést tettem a tudományos életben. Úgy tűnik, tévedtem" – zárja sorait.
Bosch bejegyzését egyre többen osztják meg, a The Daily Telegraph pedig a napokban úgy írt róla, hogy ő lett a hangja, a szócsöve az "elveszett spanyol generációnak".
A Business Insider cikke azt is megemlíti, hogy a 25 év alattiak munkanélkülisége még sosem volt olyan magas, mint amit most mértek augusztusban: 56,1 százalékuknak nincs állása. A Bloomberg pedig még januárban írt arról, hogy 2010-hez viszonyítva kétszer annyi spanyol érkezik az Egyesült Királyságba dolgozni. Ők többnyire magasan képzett munkaerők, de mégis gyorséttermekben, vagy egyéb, kevésbé jól fizető pozíciókban tudnak elhelyezkedni. (forrás: hvg.hu)