Három bajnoki aranyérem és összetettben első birkózók

2013.11.03 - 16:04

A 16 éven alul birkózók bajnoki küzdelmeiben aranyérmet szereztek Marian Zaha, Andrei Buzilă és Berei Lénárd. Az Erdődön rendezett verseny összesített táblázatában a házigazdák lettek az elsők.

„Lehetett volna jobb is” – értékelt Szabó Ferenc, a Szatmárnémeti SK–Erdődi Cetate birkózóinak az edzője, miután tanítványai közül hárman bajnokok lettek, egyik ezüstérmes, hárman pedig bronzérmesek lettek szombaton az erdődi sportteremben. A 16 éven aluliaknak rendezett bajnoki döntőben több mint százötven sportoló küzdöttek meg két szőnyegen, köztük tizenhatan voltak szatmáriak. A Szabó Ferenc, Tudor Barbul edzőpáros tanítványai közül pedig tizenketten zártak pontszerző helyen, ezzel összetettben a Szatmárnémeti SK–Erdődi Cetate zárt az első helyen, megelőzve a LPS Slatina és a Nagyváradi LPS Bihorul legénységeit. Zaha Marian (32 kg), Andrei Buzilă (42 kg) és Berei Lénárd (100 kg) állhattak hazai közönség előtt a dobogó legfelső fokára, míg Marius Bulgăr (32 kg) a második helyen végzett. Sabinel Lobonţ (47 kg), Dănuţ Bulgăr (66 kg) és Andrei Ghiran (85 kg) bronzérmet szereztek és pontszerző, 5–8. hely valamelyikén zártak Bogdan Romaniuc (38 kg), Cătălin Dângă (42 kg), Pék Péter (53 kg), Diţic Gerhard (85 kg) és Szuróka Norbert (100 kg) is.

„Volt néhány súlycsoport, ahol jobban is teljesíthettünk volna. Sajnos néhányan megsérültek, de hátráltatott néhány bírói tévedés is” – összegezte Szabó, aki két hét múlva Munkácsra, december elején pedig Beregszászra utazik a tanítványaival egy–egy nemzetközi versenyre, míg december 6–7-én második alkalommal rendeznek majd nemzetközi tornát Erdődön, amelyre már hét ország csapatai jelezték részvételi szándékukat. A Cetate Ardud Kupa sikere egyébként nem meglepő, hiszen a házigazdák kifogástalan szervezéséről és vendéglátásáról szombaton is tanúságot tettek.