Három aranyérem a sporttáncosoknak Kolozsvárról

2013.11.26 - 16:52

A Szatmárnémetiu Royal Dance Club tíz sporttáncpárosa jutott a kolozsvári verseny döntőjében, közülük nyolcan szereztek legalább egy érmet.

Az elmúlt hétvégén is kiválóan teljesítettek a Szatmárnémeti Royal Dance Club sporttáncosai a VI. Napoca Dance Festival országos versenyen, amelyen az Ovidiu Ignat, Varga Ottó, Cristian Cordea Mikle és Marius Iepure edzők tanítványai összesen három arany–, három ezüst– és négy bronzérmet szereztek, további két páros pedig kategóriája versenyének a döntőjében szerepelt.

Ovidiu Ignat – aki pontozó bíróként vett részt a megmérettetésen – lapunknak elmondta, a kincses város ezúttal is erős mezőnyt gyűjtött össze, több mint 450 páros mutatta be műsorát a két versenynap során. A Maskulik Dávid, Iris Roatiş kettős két éremmel tért haza, ugyanis a 14–15 évesek között nyertek az Open Basic Standard versenyszámban és másodikok lettek az Open Basic Latinoban. Aranyérmet szereztek még a Ciprian Mariţa, Oana Bumba páros (10–11 évesek, D–osztály) és a Décsei Dávid, Ana Dan kettős (12–13 évesek, D–osztály), míg a dobogó második fokára állhattak fel a Raul Koskocsak, Valentina Pop duó (16–35 évesek, Open Basic Latino) és a Răzvan Burciu, Diana Varga kettős (16–35 évesek, Open Latino). Utóbbiak a korosztályuk Open Standard versenyszámában a harmadik helyen zártak. Bronzérmet szereztek még a Laurenţiu Ocian, Oana Jagher (14–15 évesek, Open Basic Standard), a Sebastian Pop, Georgiana Petrovai (10–11 évesek, kezdők) és a Mihnea Opre, Iulia Chereji duók (12–13 évesek, D–osztály). Utóbbiak a korosztályuk nyílt standard versenyszámban a negyedikek lettek. A kategóriájuk döntőjében szerepelt még az Adrian Ilie, Denisa Bot (12–15 évesek, tánciskola) és az Alex Naghi, Bianca Roman párosok (14–15 évesek, H–osztály), ők a 4. illetve 5. helyen zártak Kolozsváron.