Harminc alatt kapott ki a VSK Târgoviştétól

2015.01.17 - 13:45

Huszonhat pont különbséggel nyert Szatmárnémetiben a címvédő CSM Târgovişte a VSK otthonában, a Both Katalin Sportteremben.

A szombati mérkőzés gyakorlatilag tét nélküli volt. A szatmári alakulatnak már nincs esélye feljebb kapaszkodni a kilencedik helynél a Nemzeti Liga táblázatában, míg a dâmboviţai együttes győzelme borítékolható volt. Egy másodpercig nem forgott kockán a vendégsiker, Dan Fleşeriu edző tanítványai ugyanis két perc alatt megléptek hattal (0–6). A VSK egyszer még felzárkózott kettőre (6–8), mindez nem ijesztette meg a narancssárgákat. Az első negyed végére tizennégy pont előnyt gyűjtöttek be (18–32), a 12. percben pedig már huszoneggyel vezettek (20–41). A Târgovişte úgy növelte tovább előnyét, hogy gyakorlatilag nem erőltették a játékot, a szatmári hibákat kihasználva léptek meg huszonhétre a szünetig (33–60). Fordulás után már egyáltalán nem hasonlított a mérkőzés egy bajnoki találkozóhoz. Míg a VSK játékosai az idő múlását várták, addig túloldalt Fleşeriu különféle technikai elemeket gyakoroltatott élesben a játékosaival. A szatmári lányok dicséretére szóljon, hogy néhány alkalommal sikerült ponttal zárni a támadást annak ellenére, hogy az erős ellenfél szoros emberfogással próbálkozott védekezni. Harmincöt pont volt a szatmári hátrány a 29. percben (43–78) és a hazai közönség már csak abban bízhatott, hogy a bajnok ellenfél nem számol rá a VSK-ra az utolsó tíz percben. Flavia Ferenczi biztos keze viszont sokat számított a negyedik negyedben, aki majdnem egymaga vitte le harmincnyolcról (49–87) huszonnégyre (67–91) a különbséget. Az utolsó támadást még értékesíteni tudta a Târgovişte, aki a szombati sikerével őrzi második helyét a táblázatban, míg a VSK marad a play–off–vonal alatt, a kilencedik pozícióban.

Szerdán újabb fordulót rendeznek, és a szatmári alakulat idegenben, Temesváron játszik a 19. forduló mérkőzésén, a Danzio ellen.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 18. forduló

Szatmárnémeti VSK – CSM Târgovişte 67–93 (18:32, 15:28, 12:18, 22:15).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Orosz–Oláh (14, 2, 3), Voica (2, 2, 1), Szmutku (0, 1, 1), Ferenczi (21, 7, 0), Manta (10, 3, 1), Bolba, Pricop (11, 4, 2), Tarţa–Laza (9, 3, 4).

Târgovişte: Kirberg (18, 2, 3), Alecu, Huţanu (12, 2, 2), Dinca (5, 3, 0), Stoenescu (13, 6, 2), Watson (11, 3, 0), Poole (16, 2, 3), Givens (18, 14, 3).

Szöveg és képek: Pesek Attila