Harmadszorra is nyert a Szatmárnémeti VSK az évvonalban

2019.10.20 - 09:35

Semminemű nehézséget nem okozott a hazai pályán való győzelmi kényszer a kosárlabda Nemzeti Liga 3. fordulójában a Szatmárnémeti VSK számára.

Szombaton délután a Nyugati-csoportbeli ellenfelüket, a Kézdivásárhelyi SE-t fogadták a kosaras lányok. Az egész mérkőzést irányították a szatmári csapat tagjai, és hidegvérrel, profin győztek.

Némileg kiegyensúlyozottabb mérkőzésre lehetett számítani, hiszen mindkét csapat egyaránt két-két győzelemmel várta a találkozót. Goran Boskovic mester azonban erőteljes játékot kért a csapatától, és ez a hozzáállás rögvest láthatóvá is vált, mi több, kiütközött az eredménykijelzőn, hiszen a hazai alakulat már az első negyedet 14 pontos előnnyel zárta. Sőt, a vendégek majd' három perc múlva szerezték meg az első pontjaikat. A következő negyedben is tartották a különbséget a szatmáriak, így a félidőben a megnyugtató 42–18-at mutatta a kijelző. Ezzel együtt nem vettek vissza a hazai csapat tagjai, hanem hidegvérrel, nyugodtan játszottak, és mindahány negyedet megnyerték. Igaz, az utolsó kettőt már kisebb különbséggel. Tették ezt — az okos játékot — a magabiztos vezetés tudatában. A találkozó végeredménye: Szatmárnémeti VSK–Kézdivásárhelyi SE: 70–39, a negyedekben: 20–6, 22–12, 14–12, 14–9.

Játszottak:

Szatmárnémeti VSK: Bernice Mosby – 17 pont, Carla Popescu – 14 p., Oláh Andrea – 11 p., Alina Podar – 8 p., Iulia Gladkova – 6 p., Maja Miljkovic – 4 p., Flavia Ferenczi – 4 p., Adina Stoiedin – 4 p., Andreea Huțanu – 2 p., Adina Pop, Szmutku Renata, Kádár Annamária. Edző: Goran Boskovic.

Kézdivásárhelyi SE: Ramona Danalache – 14 p., Jade Vega – 6 p., Kaila Mobley – 6 p., Debreczi Iringó – 5 p., Domokos Kinga – 4 p., Czimbalos Tímea – 2 p., Miklós Hanna – 2 p., Kozman Kriszta, Németh Beáta, Bandi Blanka. Edző: Farkas Alpár.

A győztes hazai mérkőzés révén a Nyugati-csoportban a szatmári csapat marad az egyetlen olyan alakulat, amely az összes begyűjthető pontot birtokolja. A fordulóban a Kolozsvári U győzedelmeskedett a Marosvásárhelyi Sirius ellenében, mégpedig 79–32-re, míg az Aradi FCC idegenben diadalmaskodott a Nagyváradi Rookies ellenében, méghozzá 85–43-ra.