Harmadik ligában a VSK Victoria

2022.06.25 - 22:40

Tizenöt év várakozás után Szatmár megye második legnagyobb városa, a szatmári fociélet egyik bölcsője ismét felkerült a romániai foci térképére: a Nagykárolyi VSK Victoria bejutott a Liga 3-ba, miután szombat délután 3–0-ra nyert idehaza a Kolozsvári Supporter 2.0 ellen, az osztályzó visszavágóján.

cropped-vikiKolozsvar4
A múlt heti, nagyiklódi 1–1 után a nagykárolyiak is érezték, hogy a nagy lehetőség kapujába állnak. A Victoria Stadion lelátói a zsúfoltságig megteltek, aki esetleg negyed órával a 17.30-as kezdés előtt érkeztek, már csak a pálya széli töltésen kaptak helyet. Egyesek szerint több mint 1500 néző volt, de az is lehet, hogy akár 2000-en voltak ott, hogy buzdítsák a nagykárolyi „zebrákat” a rég várt siker útján.

cropped-vikiKolozsvar

cropped-vikiKolozsvar1-1

cropped-vikiKolozsvar3-2

cropped-vikiKolozsvar3-5

A fiúk aztán ki is tettek magukért. Ez első perctől nekiestek ellenfelüknek, és sorra dolgozták ki a veszélyes helyzeteket. A nagy igyekezetben Claudiu Mihale már a nyolcadik percben lesérült, és cserét kért, így Mihai Ghiarfaș a vártnál korábban kapott lehetőséget. De ez sem zavarta meg a nagykárolyiak játékát.

cropped-vikiKolozsvar6-4

cropped-vikiKolozsvar6-3
Bogdan Nyilvan góllal zárhatta volna az első fél órát, viszont a rutinos játékos öt méterről, zavartalanul a felső lécre bikázta az elé „varázsolt” labdát. Aztán a 39. percben végre megszületett a Viki jól megérdemelt vezető találata: Adrian Marinaș sokadik jobb oldali szögletére zavartalanul érkezett Ritli Raul, és fejelte a labdát a kapuba (1–0).

cropped-vikiKolozsvar7-4

cropped-vikiKolozsvar9-3
Meghűlt a vér a közönségbe, amikor Paul Dîrjan kihasználta a károlyi védelem egyik hibáját, és kapuba emelte a labdát. Viszont ekkor már az asszisztens jelezte, hogy a kolozsvári játékos leshelyzetből talált be, így a piteşti-i Robert Avram ércénytelenítette a gólt.

cropped-vikiKolozsvar9-4

cropped-vikiKolozsvar10-6

Fordulás után sem álltak le a „zebrák”, Daniel Feier és Kinczel Ervin is veszélyeztették az ellenfél kapuját, de a lövések kevéssel célt tévesztettek.
A 74. percben egyenlíthettek volna a kolozsváriak, de Daniel Hetea 11 méterről a repkedő madarakat vette célba az üresen tátogó kapu helyett. A következő percben aztán a szünetben csereként beállt Raul Zbona kettőre növelte az előnyt: egy kipattanó után a 16-os szélén igazította jobb lábára a labdát, majd laposan kilőtte Dragoș Varga kapuját (2–0).

cropped-vikiKolozsvar11-9

cropped-vikiKolozsvar12-8

A végén visszazárt a védelembe a Viki, ráadásul emberhátrányba maradt, miután Kinczel Ervint, egy durva szabálytalanság után kiállította a bíró. De egy kontra végén, a ráadás perceiben eldöntötte a meccset a nagykárolyi csapat: a csereként beállt Rareș Nyilvan lódult meg jobb oldalon, és a félpályás sprint végén védhetetlenül vágta a labdát a kapuba (3–0). Rareș elkövette a hibát, hogy örömébe levette a mezét, amiért sárga lapot kapott, és mivel korábban már kiosztott neki egy figyelmeztetést Avram, ezért a nagykárolyit kiállította a bíró.

cropped-vikiKolozsvar13-10

cropped-vikiKolozsvar14-12

Viszont ez már nem számított, hiszen a kolozsváriaknak a szépítő találatra sem volt idő, a meccs végét jelző sípszó után pedig kezdődhetett a fiesta pályán.

cropped-vikiKolozsvar17-12

cropped-vikiKolozsvar16-13

cropped-vikiKolozsvar18-11

Avram, mielőtt lement volna a pályáról, még kiosztott egy piros lapott a sportszerűtlenül viselkedő kolozsvári Ionuț Valeának, de ezt már csak a rendfenntartók látták még, akik körbeállták a bírókat, hogy megvédjék a sportit a kolozsváriak haragjától.
A Victoria megérdemelten nyert, és a 2007-es kiesés után ismét diviziós bajnokságra készülhet. Ősztől, a Victoria Stadion pedig remélhetően ismét megtelik majd hétvégenként, amikor a hazai kedvencek hazai pályán játsszák majd Liga 3-as meccseit – és talán a kaplonyi fúvoszenekar is társul hozzájuk, akik szombaton is fiesta hangulatot varázsoltak a lelátóra.

cropped-baggosy-15

cropped-marius-12

LIGA 3-AS OSZTÁLYZÓ, VISSZAVÁGÓ

Nagykárolyi VSK Victoria – Kolozsvári Supporter 2.0 3–0 (1–0)

Gólszerzők: Ritli Raul 39., Raul Zbona 75., Rareș Nyilvan 90+2.

Victoria: Florin Gorbe – Teodor Bârle (Veszprémi Martin 89.), Flavian Moș, Ritli Raul, Claudiu Mihale (Mihai Ghiarfaș 8.), Tilinger Dániel, Claudiu Silaghi (Rareș Nyilvan 72.), Kinczel Ervin, Adrian Marinaș, Bogdan Nyilvan (Raul Zbona 46.), Daniel Feier. Vezetőedző: Marius Botan.

Supporter: Dragoș Varga – Ionuț Valea, Bogdan Părăvan, Răzvan Trușcă, Dumitru Bucur (Ioan Feher 89.), Sebastian Rus, Dan Bucșă, Laurențiu Rus, Joél Lamah, Paul Dîrjan (Denis Hordujan 79.), Paul Colțea (Daniel Hetea 72.). Vezetőedző: Adrian Trușcă.

Kiállítva: Kinczel Ervin 88. (Victoria), Rareș Nyilvan 90+2. (Victoria), illetve Ionuț Valea a lefújás után (Supporter).

Keretbemutatás és főpróba a Decebal ellen

Nem volt szerencséje a Nagykárolyi VSK Victoria csapatának a nyári felkészülés alatt, hiszen három betervezett ellenfél ellen nem játszhatott barátságos mérkőzést.

Nagykárolyi Victoria – Szatmárnémeti VSK derbivel indul az idény

„Tíz százalék esélye volt annak, hogy egymás elleni meccsel kezdjük a bajnokságot” – mondta a sorsolást követően Csik Tibor, miután megtudta, hogy a Vikivel játszanak a nyitányon.