Harmadik helyen állnak a magyarok Bakuban

2015.06.16 - 14:30

Három és fél nap után 6 arany-, 1 ezüst és 4 bronzérem a magyar sportolók mérlege az I. Európai Játékokon, Bakuban, ezzel az összesített éremtáblázat 3. helyén állnak Oroszország és a házigazda Azerbajdzsán mögött.

Természetesen a kajak-kenusok dominálnak: Kozák Danuţa és Kammerer Zoltán már kétszeres győztesek. A világklasszis Kozák 500 méteren egyéniben és a K4-essel (Kozák, Kárász Anna, Vad Ninetta, Szabó Gabriella) is aranyérmet szerzett. A 37 éves Kammerer 1000 méteren brillírozott: Tóth Dáviddal, Kulifai Tamással és Pauman Dániellel első lett a K4-es versenyszámban, de Szalai Tamással az oladalán is a dobogó legfelső fokára állhatott a K2-es verseny végén. A férfi kajak egyes 200 méteres döntőjében rendkívül magabiztos versenyzéssel, fölényesen, fél hajóval nyert Dudás Miklós. Emellett a női kajak kettes, Kárász Anna és Vad Ninetta bronzérmet szerzett 500 méteren, Kozák pedig 200 méter egyéniben zárt a harmadik helyen. Vajda Attila 1000 méteren, a férfiak kenuversenyének egyéni számában szerzett bronzérmet. Végül az ifjúsági olimpiai bajnok Totka Sándor és az Eb-ezüstérmes Molnár Péter duó a kajak kettesek 200 méteres döntőjében zárt a harmadik helyen.

Sastin Marianna szerzett aranyérmet a 60 kilogrammos súlycsoport szabadfogású női birkózóinak a versenyében, míg Korpási Bálint a 71 kilós kötöttfogású birkózásban lett második.

A román küldöttség egyelőre a 24. pozíciót foglalja el, miután a Roxana Borha, Elena Meroniac kettős a női kajakozók 500 méteres versenyszámában a magyar Kárász, Vad páros előtt a második helyen zárt.