Harcoltak a lányok és nyertek

2013.10.13 - 13:28

Emberfeletti teljesítménynek nevezte Éles Péter vezetőedző a tanítványainak, a Szatmárnémeti VSK kosárlabdázóinak a teljesítményét, akik szombat este 62–53-ra győzték le az értékesebbnek tartott Brassói Olimpia együttest.

A kiegyenlített mérkőzésen a különbség lehetett volna nagyobb is, de ugyanúgy a vendégek is nyerhették volna az élvonal második fordulójának a szatmári találkozóját. Dan Calancea edző tanítványai az első negyed utolsó négy percében, hét pont hátrányból (16–7) fordítottak, és egy öt perces 15–0-s sorozattal vitték számukra plusz nyolcra a fort (16–24). A sérülten játszó Tabytha Wampler „vért izzadt” a pályán, de ugyanúgy remekeltek a többiek is: Tarţa–Laza Enikővel, Cristina Cutaş-sal, Bianca Voica és Kortni Jones pontjaival VSK–előnnyel ért véget az első félidő (30–29), a folytatásban pedig Orosz Andreea egymaga vitte a különbséget plusz nyolcig (40–32), de Wampler és Tarţa–Laza hozzájárulásával, egy három perces 10–0-lal a 28. percben 46–32-öt mutatott az eredményjelző. Az utolsó tíz percben is szenvedett a vendégcsapat, de ezt a legkevésbbé sajnálták a szatmáriak: Cutaş zsinórban kétszer triplázott, majd Tarţa–Laza hozzátett kettőt a VSK tizennyolc pontos előnyéhez (60–42, 36. perc). A hajrában alábbhagyott a szatmári lendület, a védekezés viszont továbbra is jól működött, így sikerült kilenc pontot megőrizni a végére különbségből (62–53).

„Tudtam, hogy a védelem dönti el ezt a meccset. Így történt ez, és a játékosaim emberfeletti teljesítményt nyújtottak, hogy fékezzék a nagyon masszív, jó brassói játékosokat. Szerintem a kilenc pont különbség reális, belátom, nagyon hazug lett volna az eredmény, ha hússzal verjük ma (szombat – szerk. megj.) Brassót. A végére nagyon kifáradtak a lányok, és minden dicséretet megérdemelnek, hiszen remekül küzdöttek” – mondta a találkozó végén Éles.

A VSK a következő fordulóban, október 19-én a Sepsiszentgyörgyi Sepsi–SIC vendége lesz.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 2. forduló

Szatmárnémeti VSK – Brassói Olimpia 62–53 (16:21, 14:8, 18:6, 14:18).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Adi (2, 0, 0), Orosz (14, 9, 3), Voica (3, 2, 1), Ivan (0, 2, 0), Tarţa–Laza (12, 1, 1), Kornti (13, 10, 3 – dupla–dupla teljesítmény), Wampler (9, 11, 2), Cutaş (9, 4, 0). Edző: Éles Péter.

Olimpia (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Haas (5, 4, 2), Cioroiu (0, 0, 1), Boltaşu (0, 2, 1), Erak (17, 12, 2 – dupla–dupla teljesítmény, a mérkőzés MVP-je), Irimia (2, 5, 1), Kovacsevics (12, 2, 1), Avram (0, 2, 0), Dewitt (6, 9, 0), Bucsevacs (11, 10, 1 – dupla–dupla), Edző: Dan Calancea.