Harciasságból jeles a VSK-nak

2012.10.12 - 20:28

Tizenöt ponttal verte a Szatmárnémeti VSK a vendéglátó Gyulafehérvári CSU csapatát a női kosárlabda Nemzeti Liga 4. fordulójának pénteki mérkőzésén. Hétfőn itthon játszik a csapat.

Nagyon fontos sikert húzott be péntek délután a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Nemzeti Ligába, hiszen tizenöt ponttal verte otthonában a Gyulafehérvári CSU csapatát, amely az előző körben két ponttal vesztett a CSM Târgovişténél. A szatmáriak mostani győzelem sokat számíthat lelkiekben a két hét múlva esedékes Európa Kupa–debüt előtt.

A nagy arányú siker ellenére Dan Fleşeriu vezetőedző nem dőlhet hátra, hiszen még vannak hibák a csapat játékában, amit ki kell javítani. Támadásban egyszerű helyzetekből is hibáztak a lányok, és olykor a védelem is megingott, elsősorban akkor, amikor biztonságos előnyt mutatott az eredményjelző a VSK javára. Viszont a harciasságból jelesre vizsgázott a szatmári csapat. A kezdő ötösbe bekerült Khadijah „KD” Whittington sérülten is hatalmas játék kedvel küzdött, Italee Lucas pedig kivívta a „piros–fehér” csapat szurkolóinak a szimpátiáját a tegnapi találkozó után. Az alig két hete érkezett kosaras labdákat lopott, harcolt a védekező és támadó játékban is, és három triplát is beakasztott.

Az eredmény alakulását illetően el kell mondani, hogy a szatmárnémeti Éles Péter által menedzselt gyulafehérvári alakulat csupán két percet vezetett az eredményjelzőn, az egész mérkőzés ideje alatt: a 4. percben Tobin duplájával 7–6-ra vezettek, majd az amerikai újabb pontjaival 9–6 lett az állás. KD és Utahya Drye kosaraival felzárkózott és ismét vezetett a VSK (9–10), majd Italee távoli találatával négyre nőtt az előny (9–13, 7. perc). Az első pihenőig még egyenlített a CSU (16–16), viszont a folytatásban csak a szatmáriak akarata érvényesült a pályán. Szlimák Hajnalka triplájával a 16. percben már nyolc volt VSK előnye (26–34), majd a 18. percig kettőre zárkózott fel a CSU (32–34), de Italee hat pontjával ismét biztonságosra duzzadt az előny (32–40). szünet után sem változott a helyzet, és a legnagyobb különbséget Shanika „Nip” Freeman duplája után jegyezték (45–61, 31. perc). Tomas Bilek vezetőedző csapata még faragott a hátrányból, de a VSK tartani tudta az eredményt, és végül megérdemelten nyerte a találkozót 63–78 arányban.

A VSK hétfőn a Sportul Studenţesc ellen játszik hazai pályán, a következő hétvégén pedig a Târgovişte otthonában lép pályára Fleşeriu csapata. Október 25-én, 20.30 órakor az Ady Endre utcai sportteremben a francia Montpellier ellen kezdi meg az EK-szereplését a VSK.

Eredmény

Nemzeti Liga, 4. forduló

Gyulafehérvári CSU – Szatmárnémeti VSK 63–78 (16:16, 18:24, 11:19, 18:19)

CSU (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Abramzon (3 – 1x3 pontos, 7, 4), Voica, Brantlova (14 – 2x3, 4, 3), Melnika (2, 0, 0), Uiuiu (3, 0, 1), Thompson (21, 9, 0), Tarţa (Laza) (0, 0, 1), Tobin (15, 9, 0), Nagy, Vukoje (5, 1, 3).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Drye (13, 7, 3), Orosz (2, 1, 1), Szlimák (5 – 1x3 pontos, 1, 0), Kovacsevics (0, 3, 2), Giurgiu, Whittington (14, 6, 1), Părău (14 – 1x3, 3, 4), Freeman (9 – 1x3, 8, 4), Lucas (21 – 3x3, 2, 1).