Jól haladnak a Nagykároly és környéke turisztikai látnivalóit bemutató kiadványok összeállításával, szerkesztésével a Kulturális, Sport- és Idegenforgalmi Igazgatóság munkatársai.
Jól haladnak az előkészítő munkálatai annak a két turisztikai tájékoztató füzetnek és a Nagykárolyt bemutató könyvnek, amelyekről korábban már írtunk a lapunkban. Minderről Bogdan Georgescu, a nagykárolyi Kulturális-, Sport- és Turisztikai Igazgatóság vezetője nyilatkozott.
Georgescu elmondta, hogy a két turisztikai füzet közül az egyik a Nagykárolyban található templomokat mutatja majd be. Ennek a füzetnek az összeállításához a nagykárolyi templomok lelkészei, papjai nyújtottak segítséget — korábban arra kérték őket, hogy az adott templomról egy max. 15 soros történeti összefoglalót küldjenek el az Igazgatóság számára. A multikulturalitást szem előtt tartva, négynyelvű ismertetővel látják el a füzetben helyet kapó képeket. A Nagykároly templomait bemutató kalauz már nyomdakész állapotban van, hiszen megtörtént a szövegek korrektúrázása is, jövő héten pedig elkészül egy mintapéldány, s ha erre rábólintanak a lelkészek, papok, kezdődhet a nyomtatás.
A másik turisztikai füzet Nagykároly és környéke idegenforgalmi útvonalait mutatja be. Ebbe a füzetbe bekerülnek a város fontosabb látványosságai, illetve a környező települések nevezetességei. „Csakis olyan épületek kapnak helyet a füzetben, melyek látogathatóak is. Valószínűleg kimarad belőle a nagykárolyi állomás épülete, illetve gondolkozunk azon is, hogy ajánlott célpont legyen-e Kaffka Margit szülőháza. Ez utóbbi akkor lenne érdekes, ha mondjuk az épületben lenne egy berendezett szoba, az írónő által használt tárgyakkal. Az állomáson pedig semmi különösebb látnivaló nincs” — magyarázta az igazgató. Georgescu örömmel vette tudomásul, hogy a Nagykároly környéki községek illetékesei közül többen is jelentkeztek, hogy az ő településük is felkerüljön a turisztikai útvonalra.
A második turisztikai füzet egyébként egy sűrített összefoglalója lenne annak az internetes oldalnak, melynek feltöltése szintén folyamatban van, említette meg Georgescu.
A harmadik turisztikai témájú kiadvány egy, az előbbieknél nagyobb terjedelmű könyv lenne, amely Nagykárolyt mutatja be, parkjaival, fontosabb épületeivel, történelmével. Ennek összeállítását az Igazgatóság munkatársai vállalták magukra. A munkával jól haladnak a szerkesztők, már csak az oldalak sorrendbe állítása van hátra, ha azzal elkészülnek, a könyv már ősszel nyomdába is kerülhet.
Tőtős Tímea