Belföld

Hallgatólagosan elfogadta a szenátus a diákoktól pénzt kérő tanárok bírságolását előíró tervezetet

2021.10.25 - 15:59

A jogszabályt a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) terjesztette a parlamentbe.

A tervezet előírásai szerint a törvényszegést a rendőrség állapítja meg a tanulók, a szülők vagy az iskola tanügyi személyzetének feljelentése alapján.

Az adományok felajánlása pénz vagy más javak formájában engedélyezett, ha ezek kizárólagos haszonélvezője az iskola. Ugyanakkor nem tiltja a tervezet a pénzgyűjtést iskolán kívüli tevékenységekre, például osztálykirándulásokra, mulatságok megszervezésére vagy olyan jótékonysági akciókra, amelyek nem kapcsolódnak közvetlenül az oktatáshoz.

A jogszabályt a képviselőház vitatja meg döntő házként.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Rekordinfláció májusban is

A közel tízszázalékos pénzromlás továbbra is a legmagasabb az Európai Unióban.
Belföld

Nagyobb lesz az infláció mint gondolták

A Román Nemzeti Bank 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését.
Belföld

Április 15.: kezdődik a tanítás

Véget ért a tavaszi vakáció, a tanulók szerdán visszatérnek az iskolapadokba.