Győzött az Astra, otthon ikszelt a Petrolul és a Pandurii

2013.08.02 - 16:18

Hozta a papírformát az Astra Giurgiu labdarúgó–együttese az Európa Liga–selejtező 3. fordulójának első mérkőzésén, és simán verte csütörtök délután Szlovákiában az AS Trencín együttest.

Daniel Isăilă edző legénysége végig mezőnyfölényben játszott, de a szünetig csak Budescu talált be. Fordulás után azonban Tembo növelte az előnyt, majd két perccel később Fatai döntötte el a meccset. A vendégeskedő román együttes játékosai ezután visszavettek, így a hajrában a Trencín szépített, de a hátrány csökkentéséhez már nem volt erő.

A Petrolul Ploieşti hazai pályán fogadta a holland Vitessét. Egy kiegyenlített meccsen egy vitatható 11-esből szereztek vezetést a vendégek, akik viszont a végén megtorpantak a prahovai nyomás alatt, így Grozav egyenlített. Bár megérdemelték volna, a győztes gól már nem jött, így Cosmin Contra edző tanítványai 1–1-ről várják a jövő hét csütörtöki hollandiai visszavágót.

Hasonló eredményt ért el Kolozsváron a Pandurii Tg. Jiu is, amely a Cluj Arénában fogadta a Hapoel Tel–Avivot. Bár Nistor révén – egy bődületes kapushiba után – hamar vezetéshez jutott a Zsil–völgyi együttes, az izraeliek még szünet előtt egyenlíteni tudtak, majd a végéig tartani tudták a döntetlent.

Európa Liga, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés

Trencín (szlovák) – Astra Giurgiu 1–3 (Holúbek 82. perc, illetve Budescu 8., Tembo 49., Fatai 51.)

Petrolul Ploieşti – Vitesse (holland) 1–1 (Grozav 84., ill. Reis 52. – 11-esből)

Pandurii Tg. Jiu – Hapoel Tel–Aviv (izraeli) 1–1 (Nistor 4., illetve Sasha 29.).