Győzelmi kényszerben a magyarok

2021.10.08 - 14:44

Marco Rossi szövetségi kapitány együttese negyedik helyen áll a hatosban, hátránya két pont a második Albániával szemben. A döntetlen nem lenne jó eredmény a magyar együttesnek, hiszen a jelenleg harmadik lengyelek akkor szinte biztosan egyről három pontra növelik majd az előnyüket a magyarokkal szemben, ugyanis a sereghajtó San Marinót látják vendégül. Amennyiben ez bekövetkezik, jószerivel megpecsételődik a nemzeti együttes sorsa, mert úgy kellene ledolgoznia ezt a hátrányt, hogy a magyaroknak kedden hátravan a veretlenül listavezető Anglia elleni idegenbeli találkozó, miközben a lengyel csapat már mindkét meccsét lejátszotta az Eb-ezüstérmessel.
A győzelem ugyanakkor életben tartaná a magyar reményeket, mivel a válogatott azzal egyrészt megelőzné az albán csapatot, másrészt egypontos maradna a lengyelekkel szembeni hátrány. Ha viszont a magyarok másodjára is kikapnak az albánoktól, az tulajdonképpen bebetonozná a negyedik helyet.
A győzelmi kényszerben pályára lépő magyar együttest ráadásul a szurkolók sem segíthetik, mivel a nemzetközi szövetség (FIFA) zárt kapus büntetést rótt ki a magyar szövetségre az angolok elleni rasszista megnyilvánulások miatt.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK, 7. JÁTÉKNAP, SZOMBAT

A-csoport
Azerbajdzsán – Írország
Luxemburg – Szerbia
A csoport állása: 1. Portugália 13 pont/5 mérkőzés, 2. Szerbia 11/5, 3. Luxemburg 6/4, 4. Írország 2/5, 5. Azerbajdzsán 1/5.

B-csoport
Grúzia – Görögország
19.00: Svédország – Koszovó
Közvetíti: magyar Sport 1.
Az állás: 1. Spanyolország 13 pont/6 mérkőzés, 2. Svédország 9/4, 3. Görögország 6/4, 4. Koszovó 4/5, 5. Georgia 1/5.

C-csoport
16.00
: Litvánia – Bulgária
Közvetíti: Digi Sport 1, Look Sport+, magyar Sport 2
Svájc – Észak-Írország
Az állás: 1. Olaszország 14 pont/6 mérkőzés, 2. Svájc 8/4, 3. Észak-Írország 5/4 (4-3), 4. Bulgária 5/5 (3-6), 5. Litvánia 0/5.

D-csoport
16.00
: Kazahsztán – Bosznia-Hercegovina
19.00: Finnország – Ukrajna
Közvetíti: Digi Sport 3, Look Sport+
Az állás: 1. Franciaország 12 pont/6 mérkőzés, 2. Ukrajna 5/5 (6-6), 3. Finnország 5/4 (4-5), 4. Bosznia-Hercegovina 3/4 (5-6), 5. Kazahsztán 3/5 (5-8).

F-csoport
19.00
: Skócia – Izrael
Közvetíti: Digi Sport 2, Look Sport, magyar Sport 2.
Feröer-szigetek – Ausztria
Moldova – Dánia
Az állás: 1. Dánia 18 pont, 2. Skócia 11, 3. Izrael 10, 4. Ausztria 7, 5. Feröer-szigetek 4, 6. Moldova 1.

I-csoport
Lengyelország – San Marino
21.45: Magyarország – Albánia
Közvetíti: Digi Sport 3, Look Sport+, M4 Sport.
21.45: Andorra – Anglia
Közvetíti: Digi Sport 1, Look Sport, magyar Sport 1.

Most sem lesz ott a vb-n Olaszország válogatottja

Óriási meglepetés született az európai vb-pótselejtező elődöntőjében: Olaszország hazai pályán fogadta Észak-Macedóniát, mégsem jutott tovább.

Csütörtökön rendezik a vb-pótselejtező elődöntőit Európában

Az ukrajnai háború miatt hat helyett csak négy mérkőzést rendeznek meg a katari labdarúgó-világbajnokság európai pótselejtezőinek elődöntőiben csütörtökön.

Nem hozott szerencsét a hazai környezet

A magyar válogatott a 15. helyen zárta a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságot, miután a kedd esti utolsó csoportmeccsen 31–30-ra kikapott Izlandtól a harmadik, utolsó fordulóban.