Győzelemmel mutatkozott be Ritli

2017.09.23 - 17:11

A Szatmárnémeti FC Olimpia nyerte az Aradi UTA elleni szenvedők csatáját szombaton, az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban, és ezzel megszakadt a négy mérkőzés óta tartó negatív sorozata is.

Ugyanakkor a Ritli Zoltán által vezetett új szakmai stáb győzelemmel debütált, ráadásul úgy tűnik, hogy a szatmáriak játékkedve is megjött az edzőváltás után. Messze menő következtetéseket mégsem lehet levonni a szombati találkozó után, hiszen az eső áztatta játéktéren nem volt könnyű dolga egyik csapat játékosainak sem.

A sárga-kékek határozottabban kezdtek, és Vasile Pop, illetve Dumitru Muntean már az első percekben veszélyeztették Branko Grahovac kapuját. A 14. percben Mitru Muntean megszerezhette volna a vezetést, de ziccerből a kapu fölé ívelt. Negyed órával később a vajdahunyadi Denis Haidiner nézte be Mădălin Ciucă szabálytalanságát, amikor a saját 16-osán belül a lasztival együtt Vasile Pop lábát is kirúgta. Büntető helyet sárga lapot mutatott fel a sípmester az Olimpia játékosának, ugyanis szerinte szimulálta az esést.

Nem ez volt az egyetlen bizarr ítélete Heidinernek az első félidőben, így a szünetbe a rendfenntartók segítségére volt szükség, hogy a bírók sértetlenül jussanak el a szobájukba.

Fordulás után a szatmári alakulat kissé visszazárt és magára húzta az ellenfelét, viszont az UTA nem találta az utat Florin Muntean kapuja felé. Néhány távoli, jól megeresztett lövés sem ijesztette meg a hálóőrt, aki magabiztosan védett. A hajrában pedig megtört a jég: Ciprian Brata indítása után a csereként beállt Olivier Lusamba tört be bal oldalon, a 16-oson belül pedig Mevlan Adili hatalmasat hibázott, hiszen a vizes pályán, becsúszva szerelte volna hátulról az Olimpia francia idegenlégiósát, de a labda helyet az ellenfél játékos lábát találta el. Heidiner végre megadta a 11-est, amit Brata magabiztosan végzett el (1–0), és meghozta a szatmáriak első győzelmét négy vereség után.

Ezzel az Olimpia feljebb jött egy pozíciót a táblázatba, és a legyőzöttjét, az UTÁ-t küldte kieső helyre. Az aradiak élvonalbeli feljutási vágyakkal kezdték az idényt, viszont a 3. fordulóban megnyert meccs óta csak két pontot tudtak begyűjteni, és ez volt sorozatban a harmadik vereségük.

Mestermérleg

„Többet vártam ettől a meccstől, hiszek ebben a csapatban. Győzelemre számítottam, ami lendületet adott volna — mondta a találkozót követő sajtótájékoztatón Cristian Todea, az UTA új edzője, akit csütörtökön neveztek ki erre a posztra. — Nem úgy alakult a játék, ahogy azt elterveztük, mert azt gondoltuk, hogy letámad az Olimpia, és akkor kontrákkal megleptük volna őket. De pont fordítva sült el és a szatmáriak leptek meg a fegyelmezett játékukkal. Ezt vártam volna a csapatomtól is. A szatmáriak szerintem ma túlteljesítettek, mi viszont – lehet, hogy az elvárások terhe miatt is – türelmetlenül játszunk.”

Rilti Zoltán a teljes szakmai stábbal, Mircea Bolbával és Mihai Şteţcával jött a sajtótájékoztatóra hangsúlyozva, hogy egy csapat érdeme ez a győzelem. „Gratulálok a fiúknak, mert a hét mindegyik edzésén aktívak voltak, és ma mindent úgy teljesítettek, ahogy a taktikai megbeszélésen kértem tőlük. Fegyelmezetten játszottak a fiúk és úgy gondolom, hogy ez a győzelem teljesen megérdemelt. Ma azt bizonyítottuk, hogy csapatban van az erő. Az első félidőben is gólt szerezhettünk volna, ha egy kicsit jobban koncentrálnak a fiúk, és ha nem lettek volna ezek a játékkörülmények. Úgy vélem, hogy felemelkedtünk ma az UTA szintjére. Az a cél továbbra is, hogy minden meccsből a maximumot hozzuk ki” — mondta Ritli, aki nem akart a bírókról beszélni.

Jövő szombaton, a 10. fordulóban a Pandurii Târgu Jiu vendége lesz az Olimpia.

Liga 2. 9. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – Aradi UTA 1–0 (0–0).

Szatmárnémeti, Olimpia-Daniel Prodan Stadion, 100 néző. Vezette: Denis Haidiner (Vajdahunyad).

Gólszerző: Brata (88. perc – 11-esből).

Olimpia: : Fl. Muntean – Duruş, Hlinca, Cr. Munteanu, Brata, V. Pop (Lusamba, 70. perc), Villand, R. Rus, Miholca (Bura, 90.), D. Muntean, Jurj (Lukacs, 70.). Vezetőedző: Ritli Zoltán.

UTA: Grahovac – Adilli, Scutaru, Ciucă, Burlă (Dinculescu, 46. perc), Păcurar, Jorza (Miculescu, 78.), Buleică (Cârstocea, 61.), Asani, Stahl, Curtuiuş. Vezetőedző: Cristian Todea.