Győzelemmel kezdtek a kosaras lányok

2012.09.23 - 16:56

„Csak” tizennyolccal verte a Szatmárnémeti VSK kosárlabdacsapata a vendég BCT Alexandriát a Nemzeti Liga 2012/13-as idényének első fordulójában.

Egy percig nem volt kérdés, hogy a Szatmárnémeti VSK nyeri szombaton a BCT Alexandria elleni bajnoki női kosárlabda-mérkőzést, az Orosz Andreea, KD Whittington, Nip Freeman, Ane Părău, Utahya Drye felállásban kezdő hazaiak ugyanis már az első tíz percben megmutatták „foguk fehérjét”.

Bár az első két pontot a vendégek jegyezték Chelsea Ann Lyons révén, a folytatásban már csak a különbség csökkentése lehetett a célja Mădălin Piperea edző csapatának. Szlimák Hajni triplája és Ane duplája után a 8. percben már nyolc pont volt a VSK előnye (21–13). Hajni, Dara Kovacsevics, és KD pontjaival, egy 7 perces, 15–0-s sorozat után pedig huszoneggyel (42–21) vezetett a szatmári együttes, ebből a szünetig még faragott az Alexandria (42–25). A fordulás után azonban nem tudta folytatni a felzárkózást a vendégcsapat, sőt, Nip, KD, Andi és Drye kosaraival a 24. percben már huszonnyolc volt a VSK előnye (57–29). Innen gyakorlatilag már csak az volt a kérdés, hogy mekkora különbséggel nyeri a meccset Dan Fleşeriu edző együttese, az ellenfél ugyanis a harmadik negyedben legfeljebb huszonegyre tudta letornázni a hátrányát (67–46). A legnagyobb előnyt a 34. percben jegyezték a szatmári lányok, akkor Drye duplája után 79–50-es állást mutatott az eredményjelző. Ekkor már kiengedtek a hazaiak is, az utolsó percek pedig elsősorban arról szóltak, hogy a játékosok azt lesték, mikor ér végett a meccs. Így másfél perccel a vége előtt tizenhétre zárkózott fel a BCT (83–66).

Drye, illetve Ashley Marie Arlen kosarai zárták a meccset, és a VSK „csak” tizennyolccal verte a Nemzeti Liga nyitányán az Alexandriát, amely tavaly kétszer is legyőzte a szatmári együttest.

„Végre sikerült nyerni az Alexandria ellen is. Örülök annak, hogy néha szépen játszott a csapat a védelemben, viszont még vannak hibák a játékban, amit ki kell küszöbölni” – értékelt Fleşeriu.

A VSK egyébként megvált egyik amerikai játékosától: Megan Zullo nem tudott beilleszkedni a csapatban, nem tetszett neki az „európai stílus”, ezért inkább hazautazott. A szatmári együttes már meg is találta a helyettesítőjét: újabb amerikai kosaras érkezik hétfőn a VSK-hoz, viszont az újonc – akinek a nevét még nem árulta el a klub vezetősége – már meg van szokva az „európai stílussal”, ugyanis korábban Izraelben és Horvátországban is játszott.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 1. forduló

Szatmárnémeti VSK – BCT Alexandria 86–68 (21:15, 21:10, 24:17, 20:26).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Drye (16, 8, 1), Orosz (14, 1, 0), Szlimák (10 – 1x3 pontos, 3, 2), Szmutku, Kovacsevics (10, 4, 0), Giurgiu (7 – 1x3, 1, 1), Whittington (8, 5, 2), Părău (9 – 1x3, 1, 11), Freeman (12, 9, 1)