Győzelemmel kezdett Halep

2017.10.23 - 16:32

A világranglista első helyén álló Simona Halep 6-4, 6-2 arányban legyőzte hétfőn a francia Caroline Garciát a szingapúri tenisz WTA-világbajnokság vörös csoportjának első mérkőzésén.

Halep a legutóbbi pekingi tornán vereséget szenvedett a francia játékostól, ami közvetlenül a világranglista első helyének megszerzése után történt. A román lány leginkább erre fogta a veszteséget. Számára is új volt a helyzet, de most bebizonyította, nem véletlenül vezeti a ranglistát. Az első szettben 4-4-ig fej-fej mellett haladt a két játékos, de az utolsó két játszmában Halep magabiztosabban játszott, ami az első szettet eredményezte a hazai sportolónak. A másodikat már simábban hozta, Garcia nem bírt Haleppel, és kb. 20 perc alatt el is vérzett a világelsővel szemben, aki 6-2-re nyerte a második szettet