Győzelemmel kezdett az Oli

2014.02.05 - 19:54

A Szatmárnémeti Olimpia labdarúgócsapata 2–1 arányban verte meg a Pankotai Şoimii alakulatát a nagyszalontai edzőtábor első felkészülési mérkőzésén. Az Oli egy új játékost is kipróbált.

Tegnap megkezdte felkészülését a másodosztályos labdarúgó-bajnokság folytatására a Szatmárnémeti Olimpia csapata. Csík Tibor edző legénysége a nagyszalontai edzőtábor keretében a harmadik ligás Pankotai Şoimii otthonába látogatott.

A mérkőzést az Olimpia kezdte jobban, és az összecsapás 4. percében Gavrilescu találatával máris előnyhöz jutott. A harmadik ligás együttes még a 17. percben egyenlíteni tudott, a szatmári gárda ezt követően viszont sorra dolgozta ki a veszélyes helyzeteket. Az első félidőben ennek ellenére még nem sikerült bevenni a házigazdák kapuját, az 51. percben azonban Feier góljával ismét az Oli kezében volt az előny. A mérkőzés hátralévő részében már nem esett gól, így végül az Olimpia 2–1-re megnyerte az összecsapást.

A mérkőzésen a szatmári csapat bevetette a Temesvári Politól próbajátékra érkezett Boştinát is, aki a bánsági klub vezetőségével kialakult nézeteltérések miatt ősszel távozott a másodosztályos együttestől. Csík Tibor továbbá az Astra Giurgiu csapatától érkezett Ungureanut is újra játszatta (ő már játszott egy felkészülési meccsen). A két játékos jövőjéről a szatmári klub szakemberei a felkészülési mérkőzéseket követően döntenek.

Az Olimpia további programjában ma egy edzés szerepel a nagyszalontai műfüves pályán, majd pénteken a Bákói FCM, szombaton pedig a negyedik ligás Váradszentandrás lesz az ellenfele a szatmári csapatnak.

A felkészülési mérkőzések sorozata jövő hét szerdán Nyírbátorban folytatódik, ahol az Olimpia a harmadosztályos Cigánd csapata ellen fog játszani. Visszatérésük után a szatmári játékosok ismét pályára lépnek a Bákói FCM ellen, szombaton pedig a Zilahi FC-vel küzdenek meg. Az utóbbi két találkozó helyszíneivel kapcsolatban még folynak az egyeztetések.

Felkészülési mérkőzés:

Szatmárnémeti Olimpia – Pankotai Şoimii 2-1 (1-1)

Az Olimpia gólszerzői: Gavrilescu 4. perc, Feier 51. perc.

Olimpia, 1. félidő: Şuta – Kinczel, Micaş, Ţoca, Muntean, Gavrilescu, Villand, Roghină, Lucaci, Boştină, Faur. 2. félidő: Miron – Sabău, Mureşan, Ene, Roatiş, Lemac, Scvarczkopf, Rus, Ungureanu, Feier, Dragoş.