Győzelemmel kezdett a Szatmárnémeti VSK

2018.10.08 - 09:36

Legyőzte az aradiakat a Szatmári VSK női kosárlabdacsapata szombaton délután a bajnokság nyitófordulójában. Halovány első két negyed után valódi feltámadást produkáltak a szatmári lányok.

Szombat délután elrajtolt román női kosárlabda-bajnokság legújabb szezonja, az idénynyitó találkozón a Szatmárnémeti VSK az Aradi FCC ICIM csapatát fogadta a Both Katalin Sportteremben. Nagyjából a lelátó bő felét töltötték meg a szurkolók, akik dobokkal és kürtökkel igyekeztek fokozni a mérkőzés hangulatát.

A Marius Dobă által irányított szatmári alakulat a Tavic, Kádár, Lloyd, Mandache, Denson kezdőcsapattal lépett pályára, míg az aradiak a Hadzovic, Dzombeta, Fodor, Neagu, Burdgess ötössel kezték a márkőzést. A vezetést a szatmáriak szerezték meg, Lloyd és Denson is betalált, rögtön a meccs elején 4–0-ra, öt perc játék után 9–8-ra vezetett a VSK. Az első negyedet mégsem a szatmári lányok nyerték, 10 perc után 18–15 arányban vezettek a vendégek. Rövid takitkai megbeszélés után ott következett a második negyed, és a mérkőzés ott folytatódott, ahol az előző játékrészben abbamaradt, továbbra is az aradiak erőltették jobban a játékot, amely a találatok számában is megmutatkozott, 20 pontot sikerült dobniuk a második negyedben. Ezzel szemben a szatmári lányok csak 15 pontot szereztek, így ezt a játékrészt is elveszítve 33–38-as részeredménnyel vonultak 15 perces szünetre.

Hogy Marius Dobă mit mondhatott a lányoknak az öltözőben, nem tudni, viszont a harmadik negyedben a hazaiak átvették az irányítást, és a vehemens játéknak köszönhetően 10 perc alatt sikerült is megfordítani az állást, az eredményjelző három játékrész után 53–51-et mutatott a hazaiak javára.

A negyedik negyedben dőlhetett el minden, a szurkolók csak abban bízhattak, hogy nem fogy el a VSK játékosainak ereje, és kitart a szünet után felvett lendület a találkozó végéig. Úgy tűnt, az aradiak a végére már egészen elfáradtak, a pontszerzés sem igazán ment nekik, mindössze 8 egységgel növelték pontjaik számát, ezzel szemben a szatmári lányok tovább növelték magabiztos előnyüket. A végeredmény 74–59 lett, ami az első két negyed játékképe után kicsit sem volt benne ebben a találkozóban.

Női kosárlabda, Román Nemzeti Liga, 1. forduló:

Szatmárnémeti VSK – Aradi FCC ICIM 74–59 (15:18, 18:20, 20:13, 21:8).

VSK, pontszerzők: Denson (21), Lloyd (18), Oláh (11), Mandache (11), Tavic (6), Baltic (4), Hutanu (3). Játszottak még: Pane, Pop, Kádár. Vezetőedző: Marius Dobă.

További eredmények: A-csoport, szombat: Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – CSM Târgovişte 101–69.

A Kolozsvári Universitatea – Brassói CSTBv Olimpia találkozót október 16-án rendezik.

A Szatmárnémeti VSK jövő szombaton, a bajnokság 2. fordulójában Brassóban vendégszerepel.