Győzelemmel kezdett a fiatal magyar csapat

2021.12.02 - 23:23

A llíriai mérkőzésen a magyar válogatott védekezésben nem kezdett jól, de a gyors ellenakciókból rendre betaláltak, így az 5–4-es hátrány után 8–6-nál már kettővel vezettek. Azonban a szlovák kaput védő, a korábbi magyar utánpótlás-válogatott Oguntoye Viktória remekül teljesített, míg a beállóból, átlövésből és a szélről is gólokat lövő szlovák csapat visszavette a vezetést. A szünetig döntetlenre hozta az állást a magyar csapat, fordulás után viszont egy 6–0-s sorozattal sikerült meglépni az eredményjelzőn (23–18). A szlovákokat ez sem törte meg, de a hátralévő időben már nem igazán tudták megnehezíteni az immár megfelelő hatékonysággal védekező és támadó ellenfelük dolgát.
A magyarok szombaton Csehországgal, hétfőn Németországgal találkoznak, egyaránt 21.30 órától. A középdöntőbe az első három helyezett kerül, és magukkal viszik a másik két továbbjutó elleni eredményeiket.
A csoport másik mérkőzésén Németország tíz góllal legyőzte Csehországot. Sok kérdést nem hagytak a németek, hogy melyik a jobb válogatott, a csehek csak a meccs elején tudták szorosan tartani az eredményt. A szünetig viszont kényelmes, hétgólos előnyt gyűjtöttek a németek (17–10), majd fordulás után tovább duzzadt a fór. Kis időre kiengedett a német csapat, de a csehek 6–1-es sorozata után megrázták magukat Henk Groener szövetségi kapitány tanítványai, végül egy időn túli hetessel tízgólos sikerrel indították a vb-t.
Brazília 30–25-re legyőzte Horvátországot a G-csoport mérkőzésén. A magyar válogatottal egy ágon szereplő Dél-Korea Kongó ellen diadalmaskodott (37–23), a tartalékos Ausztriának nem okozott gondot Kína (38–27).

Fordított és világbajnok lett Norvégia

Az Európa-bajnok Norvégia 29–22-re legyőzte az olimpiai címvédő Franciaországot a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság vasárnapi döntőjében.

Búcsúzott a címvédő

Hollandia 37–34-re kikapott Norvégiától a női kézilabda-világbajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában, ezzel visszacsúszott a II. csoport harmadik helyére, így nem juthat be a negyeddöntőbe.

Megszorongatták címvédőt

Hollandia 31–30-as győzelmet aratott Románia felett a női kézilabda-világbajnokság középdöntőjében.