Győzelem Szászsebesen is

2015.11.30 - 12:31

Nem borult a papírforma Szászsebesen, és a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata behúzta vasárnap délután a Muhlbach elleni találkozót, ezzel kiegyenlítette pontszámban az A-osztály B-csoportjának az éllovasát, a Fogarasi HCM-et.

Nicolae Istrate edző legénysége esélyeshez méltón lépett pályára a Fehér megyei településen és már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, hiszen a szünetig tizenegy gól különbséget mutatott az eredményjelző a VSK javára. Nem változott a helyzet a folytatásban sem, sőt, a végére tizenöt gól előnnyel ért véget a találkozó.

Ezzel a VSK kiegyenlítette pontszámban a táblázat élén álló fogarasiakat. Bár a szatmáriak legyőzték a Brassó megyei alakulatot a Both Katalin Sportteremben rendezett mérkőzésen, a HCM-nek még jobb a gólaránya, így megőrizték első helyüket. Csak az oda-visszavágó bajnoki találkozók lejátszása után veszik figyelemben az egymás elleni meccsek eredményeit, azonos pontszám esetén.

Férfi kézilabda, A-osztály, B-csoport, 11. forduló

Szászsebesi Muhlbach – Szatmárnémeti VSK 23–38 (8–19).

A VSK gólszerzői: Ungar (9), Rogoz (8), Morar (6), Lupşe (5), Alisie (3), Mateş (2), Varga (2), Mureşan (2), Pop (1).