Győzelem az első mérkőzésen

2016.01.24 - 11:11

A 18 éves Bîgiu góljával 1–0-ra győzött a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata az idei első felkészülési mérkőzésén, Balmazújvárosban. Băican a meccs hajrájában tizenegyest is védett.

Még érződött a Szatmárnémeti FC Olimpia legénységének a játékán, hogy idén először játszottak nagy pályán, de így is tudtak nyerni az év első felkészülési mérkőzésén, Balmazújvárosban. A magyarországi másodosztályban játszó Kamilla Gyógyfürdő csapata a göcsi Edzőcentrumban fogadta a szatmári csapatot, illetve az Olimpia szurkolóinak nyolc fős táborát. Mindkét együttes szakvezetője két csapatra osztotta a rendelkezésére álló játékoskeretet, így a hazaiaknál 22, a szatmáriaknál pedig 19 labdarúgó kapott játéklehetőséget. A balmazújvárosi alakulatban felállásában az első negyvenöt percben szerepelt a szatmárnémeti Zsiga Ervin és az ifi Adrian Rus, illetve az egri Karikás Krisztián. Előbbinek két nagy ziccere volt, de minkét alkalommal védett Marius Șuta. Csik Tibor, az FC Olimpia vezetőedzője egyébként kiemelte a két hálóőr teljesítményét, hiszen szombat délután bezárták a szatmári kaput. Șuta nagyokat védett Zsigával szemben egy-az-egyben helyzetekben, Claudiu Băican pedig a hajrában védett ki egy tizenegyest, amit éppen ő okozott.

A tréner ugyanakkor úgy gondolja, hogy a helyzetek száma alapján még a döntetlen eredmény is elfogadható lett volna, de ugyanakkor elégedett a csapata teljesítményével. „Érződött a fiúk játékán, hogy a felkészülés alatt még nem játszottak nagy pályán. Elsősorban a tájékozódással voltak némi gondok, nem találták egymást a pályán. Az elmúlt két hétben ugyanis csak kis méretű pályán zajlottak az edzések. De összességében nézve, elégedett vagyok a fiúk hozzáállásával, és a kapusteljesítmények is jók voltak” — értékelt Csik Tibi.

A találkozó egyetlen gólját a 18 éves Horea Bîgiu rúgta: az 50. percben a balmazi védők közé kapott remek indítást a fiatal támadó, aki a kijövő Gazsi mellett a hálóba gurított (0–1). A hajrában jöhetett volna egyenlítés: a 84. percben Hadházi adott remek indítást Belényesinek, aki a Băicant próbálta kicselezni, de a hálóőr buktatta a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Kiss hagyta ki, így maradt az 1–0-s vendégsiker.

Következik az edzőtábor

A találkozó után egyébként vendégszeretetükről tette tanúságot a házigazdák, ugyanis egy ebéddel vendégelték meg a szatmáriakat. Vasárnap pihenőt kaptak a szatmári legények, hétfőn viszont folytatódik a munka: hatnapos edzőtáborba utaznak a Bihar megyei Püspökfürdőre, amelynek zárásaként szombaton, Nagyszalontán a harmadosztályos Temesvári ASU Polival játszanak majd egy felkészülési mérkőzést. Csik Tibi kérdésünkre elmondta, a hatnapos edzőtáborban az erőnléti alapozásra helyei a hangsúlyt, de lesznek könnyed labdás edzések is. Huszonöt játékos utazik ma Püspökfördőre, és az utazó keretben egyetlen kérdőjel van: Tony Kanolos itthon marad, amennyiben nem gyógyul meg.

Az utazó keret

Claudiu Băican, Marius Şuta, Raul Cherecheș – kapusok; Tătaru Ionuț, Romario Rus , Rareș Takács, Dumitru Muntean, Adrian Ciul, Cosmin Iuhas, Villand Róbert, Florin Mureșan, Adrian Sălăgeanu, Vasile Buhăescu, Bogdan Faur, Walter Heil, Mihai Onicaş, Cosmin Bura, Adrian Mărkuș, Darius Lukács, Horea Bîgiu, Sebastian Ianc, Laurențiu Nemeș, Raul Ștef, Csík Márk, Tony Kanolos (?).

Felkészülései mérkőzésen

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – Szatmárnémeti FC Olimpia 0–1 (0–0).

Balmaz, I. félidő: Horváth – Karikás, Rus, Bakos, Németh, Kónya, Pintér, Viscsák, Bor, Zsiga, Kovács. II. félidő: Gazsi – Bokros, Kiss, Szűcs, Istenes, Virág, Hadházi, Bódis, Vajda, Belényesi, Fekete. Vezetőedző: Feczkó Tamás.

FC Olimpia, I. félidő: Șuta – Muntean, Mureșan, Heil, Iuhas, Ianc, Lukács, Onicaș, Bura, Faur Bogdan, Buhăescu. II. félidő: Băican – Muntean, Bîgiu, Heil, Tătaru, Nemeș, Lukács, Onicaș, Villand, Ștef, Mărkuș. Vezetőedző: Csik Tibor.