Vidék

Győzelem az első meccsen

2018.07.23 - 03:20

Első felkészülési mérkőzést játszotta az új idényre készülő harmadosztályos Tasnádi Unirea labdarúgó együttese. A sok újonccal felálló Popa-csapat 3–1-re verte a VSK Victoriát.

Másodosztályos rutinnal rendelkező középpályással erősödött a a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata: Cristian Popa vezetőedző keretéhez csatlakozott ugyanis a 29 éves Cosmin Anton, aki 2013–2016 között a Liga 2-es Chindia Târgoviște játékosa volt. A középpályás be is mutatkozott új csapatában, szombaton ugyanis pályára lépett a Nagykárolyi VSK Victoria elleni hazai barátságos mérkőzésen. Az ő találatával vezetett a második félidőben 1–0-ra az Unirea, majd a nagykárolyi ifi gólkirály, Rareș Nyilvan egyenlített (1–1). Végül a tasnádiak győztek 3–1-re, miután Mădălin Bolba kétszer is betalált a Viki kapujába.

Anton egyébként két évvel ezelőtt már visszavonult. Most Szatmár megyébe költözött családjával, és úgy döntött, hogy még folytatni szeretné labdarúgói pályafutását. Megkereste ajánlatával a negyedosztályos Szatmárnémeti VSK is, viszont a középpályás vonzóbbnak találta a divíziós alakulat szerződését, és úgy tűnik, a beilleszkedéssel is jól halad.

Popa keretébe egyébként két fiatal is jött: Leș és Smikal próbajátékon voltak.

A klubtól távozott Mario Silaghi is, aki a múlt héten a magyar harmadosztályos Füzesgyarmat SK vezetőségével írt alá.

A Tasnádi Unirea holnap a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei „egyben” szereplő Csenger FC ellenfele lesz egy újabb barátságos mérkőzésen. A magyarországi alakulatnál – mint ismeretes – Csik Tibor az edző.

Az Unirea felállása a VSK Victoria elleni mérkőzésen

1. félidő: Görbe – Palinceac, Varga, Leş, Ciul, Parnău, Cubaş, Nemeş, Coţan, Bolba, Smikal.

2. félidő: Kerezsi – Purguly, Vădan, Bălău, Palinceac, Raul Silaghi, Ciul, Anton, Stanciu, Nemeş, Bolba.

Képünkön: Cristi Popa, Cosmin Anton és Bogdan Moise (vezetőségi tag)