A kolozsvári 2-es számú Gyermekgyógyászati Klinika onko-hematológiai részlegén tettek látogatást szatmári tanárok és diákok közösen a Hans Linder Alapítvány munkatársaival.
A gyermekrák elleni küzdelem világnapja alkalmából, február 16-án egy csoport tanuló, tanár, pszichológus, a Hans Lindner Alapítvány munkatársai és a Reménysugár program önkéntesei Kolozsvárra látogattak azzal a céllal, hogy átadják ajándékaikat, amelyeket több száz szatmári tanuló önkéntesen gyűjtött a daganatos betegségben szenvedő gyerekeknek, akiket a 2-es számú Gyermekgyógyászati Klinika onko-hematológiai részlegén, valamint az Onkológiai Intézet gyermekosztályán kezelnek.
A látogatás célja volt az is, hogy a szatmári küldöttség bátorságot vigyen azoknak, akiket a klinikán kezelnek, de azoknak is, akik folyamatosan a betegek mellett tartózkodnak, hiszen ők ott együtt küzdenek. A látogatók kérték a betegeket, hogy hangsúlyozottabban figyeljenek az egészséges táplálkozásra, ami szintén elengedhetetlen mind a gyógyuláshoz, mind az utógondozásban. Ezért az iskolákból érkező csomagok összeállításakor különös figyelmet szenteltek annak, hogy legyenek bennük valódi, természetes élelmiszerek (gyümölcslé, lekvár, méz), amelyekről azt is tudni kell, hogy Szatmár megyében készítették őket.
Megható volt beszélgetni olyan gyermekekkel, akiknek a kórház lett a második otthonuk, de amit hamar maguk mögött szeretnének tudni. A medikusok csapata nagyon kedvesen fogadta a szatmári vendégeket, kihangsúlyozva, hogy a családtagok látogatása mellett nagyon fontos a kívülről érkező látogatók által magukkal hozott bátorság, bizalom és alkalomadtán a vidámság, amely fényt visz az ott élők hétköznapjaiba.
A gyerekek, akiknek az egészségi állapota megengedte, kijöttek a kórtermekből, és nagyon örültek a látogatásnak, beszélgetésbe elegyedtek, átvették az ajándékokat, nevettek és viccelődtek, belépve az önkéntesek által teremtett pezsgő hangulatba. Papírra vetették és megörökítették gondolataikat, egyesek meséltek magukról, tanúbizonyságot téve olykor emberfeletti erejükről és bátorságukról. Nem csak ők kaptak, hanem a látogatásról hazatérők is emlékezetükbe írták és elraktározták az ott tapasztaltakat, azt a grammnyi reményt és szeretetet, amit adni és kapni tudtak.
A Hans Lindner Alapítvány visszatér a gyermekonkológiára, ahányszor erre szükség van, mivel ezek a látogatások kiváltképp fontosak, és embereket mozgatnak meg, akik megértik, hogy egy segítő kéz többet jelent, mint ezer kimondott szó. Külön köszönet illeti a szatmári iskolák — a Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, a Szatmárnémeti Református Gimnázium, a 10-es Számú Általános Iskola, a Doamna Stanca Főgimnázium, a Mihai Eminescu Főgimnázium és a Gheorghe Dragoş Közgazdasági Líceum — tanárait és diákjait, a szatmári Pszicho-Onkológiai Szövetséget és a Máltai Szeretetszolgálat szatmárnémeti képviseletét, akik példaértékűen részt vállaltak és hozzájárultak a csomagok összegyűjtésében, átadásában.