Gyenge rajt miatt nincs meglepetés

2012.11.29 - 20:59

A harmadik helyen, nyolc ponttal mutatkozott be a Szatmárnémeti Városi Sportklub női kosárlabdacsapata az európai porondon. Dan Fleşeriu edző tanítványai egy szép játékkal búcsúztak a viadaltól, majdnem legyőzték az Európa Kupa egyik favoritját.

Közel volt a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata csütörtök este, hogy a FIBA Európa Kupa csoportkörének zárómérkőzésén a forduló meglepetését okozza: Dan Fleşeriu edző tanítványai hazai pályán megszorongatták a kupasorozat végső győzelmére is esélyes Csevakata Vologda együttest, csak három ponttal kaptak ki.

Pedig a „piros–fehérek” előtt ott volt a lehetőség, hogy pontokat tartsanak otthon. A gyenge rajt miatt azonban elszállt a meccs. A vendégek hat perc alatt mínusz tizenháromban hagyták a VSK–t (6–19), de Italee Lucas becserélésével megélénkül a szatmáriak játéka is, így az első pihenőig sikerült nyolc pontot faragni a hátrányból (18–23). Daria Ezshova triplája nyolcra növelte a Csevakata előnyét a 12. percben (20–28), de Orosz Andreea, Anemarie Părău és Dara Kovacsevics akciótalálataival két perc alatt egy pontra zárkózott fel a VSK (28–29), a 17. percben pedig már egyenlőt mutatott az eredményjelző (33–33). Kétpontos előnnyel kezdte a második félidőt az orosz együttes (37–39), de a 25. percben Kacsarina Snicsina távoli találatával ismét hatra nőtt a különbség (50–56). Fél perccel az utolsó pihenő előtt Szlimák Hajnalka is eredményes volt a 6,75 méteres félkörön kívülről (58–58), azonban a vendégek találtak még két pontot a végére.

Az utolsó tíz perc Utahya Drye két találatával és Anastasia Logunova triplájával kezdődött (62–63), és ekkor már a szatmári közönség is elhitte, hogy a VSK képes lehet megnyerni a meccset. Azonban Snicsina keze akkor „sült el”, amikor a szatmáriak vezettek (66–65-ről 66–68), és az utolsó percekben már a rutin döntötte el a meccset. Rada Giurgiu három pontosa után ismét felzárkózott a VSK két pontra (71–73), majd Drye az utolsó másfél percben is életben tartott a reményeket (73–75), azonban Snicsina keze a szabaddobásoknál sem remegett meg, míg Lucas háromból csak egy büntetőt tudott értékesíteni az utolsó sípszó előtt (74–77).

Mindezek ellenére a VSK játékosai megérdemelten kapták meg a vastapsot a mintegy ötszáz fős nézőközönségtől, ugyanis mindegyik hazai EK–mérkőzésén jól játszott a csapat.

„Sajnálom, hogy nem tudtunk nyerni. Kicsit félve kezdtük a meccset, nehezen melegedtünk be. Ha végig úgy játszottunk volna, mint az utolsó harminc percben, akkor talán meg lett volna a mérkőzés. A lányok jól játszottak, de a tapasztalathiány rányomta a bélyegét az eredmény alakulására. Én azt hiszen, hogy a csapatom teljesítette a célt, és szép játékot mutattunk a szatmáriaknak az európai szereplésünk idején” – nyilatkozta Fleşeriu, aki éppen tegnap ünnepelte 38. születésnapját. A közönség vastapsa a végén neki is szólt, ugyanis az ő irányítása alatt egy európai csapattá nőtte ki magát a VSK, és így megismerhette a „világ” is Szatmárnémetit.

A „piros–fehérek” legközelebb kedden játszanak, 19 órától az Aradi ICIM vendégei lesznek a Román Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.

FIBA Európa Kupa, A csoport, 6., utolsó forduló

Szatmárnémeti VSK – Csevakata Vologda 74–77 (18:23, 19:16, 21:21, 16:17).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Drye (20, 2, 0), Orosz (9 – 1x3 pontos; 0, 0), Szlimák (5 – 1x3; 0, 3), Szmutku (0, 0, 2), Ivan (4, 1, 0), Kovacsevics (9, 6, 0), Giurgiu (3 – 1x3; 0, 1), Părău (6, 1, 7), Lucas (18 – 2x3; 8, 5).

Csevakata: Thomas (10 – 2x3; 2, 1), Snicsina (21 – 3x3; 6, 4), Volkova (5 – 1x3; 2, 3), Eszhova (3 –1x3; 1, 0), Stolyar (4 – 1x3; 2, 2), Logunova (9, 4, 0), Johnson (10, 13, 0), Kiseleva (15, 11, 4).

A csoport másik mérkőzésén: Basket Lattes Montpellier Agglomeration – SISU Gentofte 76–44.

A csoport végeredménye: 1. Montpellier 11 pont, 2. Csevakata 11, 3. SZATMÁRNÉMETI 8, 4. Gentofte 6.