Gyenge játékkal is megvan a három pont

2013.04.21 - 15:41

Az Olimpia FC nem nyújtott kiemelkedő teljesítményt, de a Kolozsvári Sănătatea elleni győzelemmel sikerült egy pontra megközelíteni az éllovas Vajdahunyadi FC-t. A szombati mérkőzésen Gavrilescu súlyosan megsérült. Kórházba szállították.

A szombati találkozót egy közös megemlékezés előzte meg. Daniel és Ciprian Prodan — az Olimpia FC két egykori játékosának  — édesanyjának emlékére csendesedett el néhány pillanatra a lelátó. Majd Adrian Şuta nagybányai játékvezető jelt adott, kezdődhetett a mérkőzés. A szatmáriaknak mindenféleképpen győzniük kellett, ez pedig az erőteljes kezdésből is kiderült. A hazaiak hálóőre, Şuta kirúgására Gavrilescu indult  meg, de a vendégkapus magabiztosan fogta a lasztit. Az Olimpia továbbra is a kolozsváriak térfelén maradt, majd Glodean szerzett labdát, de a vendégek őt is szerelni tudták, ám csak szabálytalanság árán. A pontrúgást Gavrilescu végezte el, aki nagyon szépen tekert középre,  Bujor pedig a hosszúba fejelt a kiérkező Cârlan mellett. Minden a tervek szerint alakult. Az Olimpia FC 1-0-ra vezetett a  4. percben. A fiúk kicsit visszavettek a lendületből. Micaş hátulról csúnyán felvágta Văideant. Utóbbit ápolni kellett, előbbi pedig besárgult. Szintén a hazai középpályás hibáját könyvelhettük el a 10. percben, de Crişan nem tudta értékesíteni a helyzetet. A kolozsvári kevéssel emelt kapu fölé. Ezután is nagyon sok volt az eladott labda, főleg hazai részről. A szurkolók azonban dicsérő szavakkal méltatták Gavrilescu és Bujor játékát. A vendégek pedig Kiss teljesítményével lehettek elégedettek, aki kb.20 méterről gyönyörűen lőtt kapura, de Şuta a helyén volt. A 34. percben Micaş Bujorhoz emelte a labdát, aki ezúttal fejjel lehetett volna eredményes. A játékszer kevéssel ugyan, de elkerülte a kaput. Az első játékrészben semmi említésre méltó esemény nem történt. A félidőben egygólos előnnyel vonulhatott vissza az Olimpia FC.

A folytatás sem volt jobb

A szünetben Csik Tibor vezetőedző már Micaş nélkül küldte pályára a csapatát. A hazaiak középpályása valóban gyenge teljesítményt nyújtott az első 45 percben. Helyére Botos érkezett. A Sănătatea kezdte jobban a második félidőt, Şutának kétszer is mentenie kellett. A lendületesebb vendég kezdés után, az Olimpia FC jöhetett. Az 53. percben Bujor remekül indította Dragoşt, aki a hosszúba próbálta helyezeni a lasztit, Cârlannak azonban sikerült szögletre mentenie. A második játékrész sajnos egy csúnya szabálytalanság miatt marad emlékezetes. A 76. percben Kiss csúnyán belement Gavrilescuba, mindkettejüket ápolni kellett, ám a hazai futballista járt rosszabbul.  Gavrilescut azonnal kórházba szállították, a hírek szerint lehetséges, hogy kiment a válla, de az is lehet, hogy a kulcscsontja sérült. Szerencsére a futball is szerepet kapott még a mérkőzésen. A sérült Gavrilescu helyett beállt Dănilă kihasználta a vendégek figyelmetlenségét, előbb Cârlanba lőtt, majd pedig a kapuba. A 82. percben tehát 2-0-ra vezetett a hazai csapat. Dănilă azonban elérte, hogy a meccs vége is róla szóljon. A gólnál levette a mezét, amiért természetesen járt a sárga, néhány perccel később pedig reklamálásért jöhetett a másik lap, így az Olimpia 10 emberrel fejezte be a mérkőzést. A meccs utáni sajtótájékoztatóra Csik Tibor vezetőedző nagyon gondterhelten érkezett. Természetesen örült a győzelemnek, de nem érti, hogy csapata miért játszik gyengébben hazai pályán, mint idegenben. Elmondta, a jövő heti Zilahi FC elleni találkozó sokkal nehezebb lesz, mint a szombati mérkőzés, s mindenképpen javítani kell a játékon. Az Olimpia FC-nek gyenge játékkal is sikerült megszereznie a három pontot, így már csak egy pont a hátrányuk az éllovas Vajdahunyadi FC-vel szemben a Liga 3 ötödik csoportjában. Időközben kiderült, hogy Gavrilescu állapota szerencsére nem olyan komoly, mint amilyennek tűnt az első pillanatokban. Csik Tibor vezetőedző lapunknak elmondta, Gavrilescu nem szenvedett törést, csak egy erős utés érte a lapockáját. A szakember szerint Gavrilescu két-három hét alatt felépül.