Gyenge játék, vereség

2016.09.07 - 19:12

Négygólos vereséget szenvedett szerdán a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata a CSM Focşani elleni hazai, élvonalbeli mérkőzésen. A kapus, Lucian Cioroiu volt a VSK legjobbja.

Összesen mintegy 25 percet játszott a maximumon a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata szerdán a Nemzeti Liga 2. fordulójának mérkőzésén, ez viszont kevés volt ahhoz, hogy itthon tartsanak legalább egy pontot a CSM Focşani elleni találkozón. Pedig a 4. percben a VSK vette vette át a vezetést (3–2), majd három perccel később sikerült két hosszra elhúzni (5–3). A félidő második részében viszont összeesett a szatmáriak játéka: a szélekről nem sikerült betalálni, az addig négy gólig jutó Lazic sem találta már az ellenfél kapuját, így a Vrancea-i csapat fokozatosan növelte előnyét. A 27. percben talált be ismét Bejinariu, de akkor már hat volt a vendégek fórja (9–15). Morar még faragott egyet a hátrányból a szünet előtt (11–16), majd Lazic góljával indult a második félidő és úgy tűnt, hogy talán még megfogható a moldovai csapat. Morar kapcsolt rá, majd Lazic emberhátrányból szerzett góljával a 49. percben már csak egy gól választotta el a VSK-t a ponttól (23–24). Cioroiu a szatmári kapuban verhetetlen volt, heteseket is védett. Nem rajta múlt, hogy az utolsó tíz perc ismét a vendégeké lett. A Focşani-i kaput ismét „bezárták”, a gyenge védekezés pedig oda vezetett, hogy a 28. percben megint hattal vezetett az ellenfél (24–30). Suciu és Munea góljai zárták a mérkőzést, de ez már nem számított (26–30).

A CSM Focşani talán nem várt pontokkal utazhatott haza, a VSK szakvezetője, Várady Gyula pedig most azon kell gondolkodjon, miként tudja felrázni a legényeit, ugyanis jövő szerdán 16 órától sem lesz könnyebb dolga a csapatnak: a Steaua vendégei lesznek, és azt a találkozót a TVR 2 élőben fogja közvetíteni.

Férfi kézilabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 2. forduló

Szatmárnémeti VSK – CSM Focşani 26–30 (11–16).

VSK: Orbán 5 védés, Cioroiu 15 (ebből 4 hétméteres) – Mateş, Rogoz 1 gól, Morar 6, Bejinariu 3, Mureşan, Munea 1, Crăciun 1, Suciu 3, Avramescu, Oláh 4 (ebből 2 hétméteresből), Dinescu, Lazic 7, Stan, Ungar.

7 méteresek (megítélt/értékesített): 2/2 – 8/4.

2 perces kiállítások: 4x2 – 3x2.