Gyenes Mani két kört előnnyel nyert

2012.08.12 - 16:05

Gyenes „Mani” Emanuelt már csak egy futamgyőzelem választja el az ötödik endurokrossz-bajnoki cím megszerzésétől. A szatmári szombaton is nyert.

Sima győzelemmel tovább növelte előnyét az endurokrossz országos bajnokság összetett táblázatában a Vectra Racing Team szatmárnémeti motorosa, Gyenes „Mani” Emanuel. A Buşteni településen rendezett negyedik bajnoki futamon éppen a profi pilóták rajtját követően eredt meg az eső. Ez alaposan megkeverte a kártyákat, egyedül a szatmárinak nem okozott fejtőrést a pálya teljesítése. „Volt két hosszú, meredek emelkedő, ezen nehéz volt a kapaszkodás, főleg az elázott pályán” – magyarázta Mani. Egy idő után viszont jégeső esett, ezért a szervezők úgy döntöttek, hogy 1 óra 40 perc után leintik a versenyt (kedvező körülmények között 120 perc+ráadás kör a futam). Ekkor már két kört vert a mezőnyre Románia legjobb motoros versenyzője, Gyenes Mani. „Ha száraz körülmények között zajlott volna a verseny, akkor biztos nem nyerek ekkora előnnyel. Sokan elakadtak ezen az emelkedőn, a jégeső pedig tovább nehezítette a dolgunkat. Minden kör végén kérdeztek a pályabírók, hogy lehet-e még versenyezni. Részemről a két óra is belefért volna, viszont a pilóták többsége mondta azt, hogy már nem megy nekik a versenyzés. Ezért leintették a futamot idő előtt” – mondta a 28 éves motoros.

Mani a szombaton bezsebelt 30 ponttal már 120 egységet gyűjtött a bajnoki tabellán, viszont még nincs akkora előnye, hogy pályafutása ötödik szakági bajnoki aranyát ünnepelhesse. A marosvásárhelyi Gagyi Péter ezúttal is második lett, jelenleg 97 pontja van. „Ha a következő futamot is megnyerem, akkor az enyém a bajnoki cím” – tette hozzá Mani, aki idén duplázhat, ugyanis az enduro-bajnokságot már megnyerte. Mindkét szakágban az ötödik bajnoki címet szerezheti meg, és mindkét esetben kérheti a sportág mesteri címének az odaítélését a Román Motoros Szövetségtől (FRM).

Az enduro-bajnokság záró fordulóját egyébként szeptember 1-jén és 2-án rendezik Lupényban. Mivel a bajnoki cím biztosított Maninak az E3-as géposztályban, ezért pihentei a versenygépet és magát, viszont csapattársának, a szatmárnémeti Szilveszter Mártonnak (Marci) győznie kell az E2-es géposztályba, hogy bajnokként ünnepelhessen az etap végén.