Grúziában nyert a Steaua, közel a továbbjutás

2013.07.31 - 09:30

Egyelőre veretlen a Bukaresti Steaua labdarúgócsapata a Bajnokok Ligája selejtezőjében, miután Laurenţiu Reghecampf edző legénysége kedd késő délután Grúziában, a Dinamo Tbilisi együttesét 2–0-ra győzte le.

Mint ismeretes, az előző körben a Vardar Szkopjét kettős győzelemmel búcsúztatta Steaua. A 3. fordulóban viszont erősebb ellenfélnek bizonyult a Dinamo, ugyanis a találkozó sokkal kiegyenlítettebb volt, mint a macedónok elleni párharc. Az első félidőben mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de a második felvonásban dőlt el a meccs. A 61. percben a hazaiak egy vitatható büntetőt kaptak, azonban a Dinamo legrutinosabb játékosa, a Valenciával 2004-ben UEFA Kupa–győztes Xisco gyengén végezte le a 11-est, amit Tătăruşanu magabiztosan védett. Ezután következett a Steaua rohama Loria kapujára: a grúz kapus előbb Tănase bombalövését védte, egy perccel később viszont nézőként kísérte végig, amint Iancu 20 méteres lövése után a hálóban landol a labda. A folytatásban Szukala kétszer is közel volt a gólszerzéshez, majd Tănase és Iancu veszélyeztettek. Utóbbi két játékos összjátéka a 80. percben újabb gólhoz vezetett: Tănase vezette a labdát a 16-oson belül, majd visszagurított a fiatal csatárnak, aki ezúttal nem hibázott (2–0). Az utolsó percben Tănase növelhette volna az előnyt, de kapufán csattan a lövése, így maradt a kétgólos győzelem, és a Steaua ezzel fontos lépést tett a BL play–off szakaszába való kvalifikációjához.

„Még korai lenne inni a medve bőrére, hiszen van egy visszavágó, azt a kilencven percet is le kell játszani. Fontos, hogy nem kaptunk gólt, és nekünk sikerült betalálni. Tătăruşanu meccsről meccsre jobban játszik, ma ő mentet meg attól, hogy gólt kapjunk. Ha az a 11-es bemegy, akkor bizonyára másként alakul a találkozó. Iancu is dicséretet érdemel, mert végre azt a formáját mutatta, amit elvárok tőle” – összegzett Reghecampf a grúziai mérkőzés végén.