Grúz gól nyitotta az NL-t, döntetlen a világbajnokok csatájában

2018.09.07 - 03:45

A labdarúgó Nemzetek Ligája történetének első mérkőzését csütörtökön játszották le Asztanában, amelyen Grúzia 2–0-s győzelmet aratott idegenben Kazahsztán ellen.

Az európai szövetség (UEFA) által életre hívott új sorozat első találatát a grúz Giorgi Csakvetadze szerezte, aki a 69. percben szépen tekert a kazah kapu bal felső sarkába 17 méterről. A 74. percben pedig végleg eldőlt a mérkőzés, amikor a kazah Sergiy Maliy a saját kapujába küldte a kipattanó labdát, így kialakítva a kétgólos vendég sikert. A találkozó a D-divízió 1. csoportjának első fordulójában rendezték.

Lejátszották az A-osztály első meccsét is, amelyen a legutóbbi két világbajnok, Németország (2014) és Franciaország (2018) mérkőzött meg Münchenben. A találkozó gólnélküli döntetlennel ért véget (képünkön).

A csütörtöki mérkőzések eredményei, 1. forduló

A-divízió, 1. csoport: Németország – Franciaország 0–0.

B-divízió, 1. csoport: Csehország – Ukrajna 1–2. 4. csoport: Wales – Írország 4–1.

C-divízió, 3. csoport: Szlovénia – Bulgária 1–2, Norvégia – Ciprus 2–0.

D-divízió, 1. csoport: Kazahsztán – Grúzia 0–2, Lettország – Andorra 0–0. 4. csoport: Örményország – Liechtenstein 2–1, Gibraltár – Macedonia 0–2.