Gorguet Maidelines kupagyőztes, Sámel Lóránd ezüstérmes a Román Kupán

Paula Paștiu, Jamez Romero, Gorguet Maidelines, Tarr Emmanuel érmet szereztek, Mureşan istván (a képen jobbra) minden elért eredményhez gratulált. (Fotók: SzOVSK)
2023.05.29 - 15:33
Szatmárnémetiben gyűltek össze szombaton és vasárnap Románia legjobb felnőtt cselgáncsozói, hogy megküzdjenek a Román Kupáért, majd a földharc (ne-waza) országos bajnokságon.

A szatmárnémeti LPS-Both Katalin Sportteremben rendezett küzdősport-megmérettetés megnyitóján a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub elnöke, Muresán István, illetve a Román Judo-szövetség alelnöke, Florin Bercean köszöntötte a jelenlevőket, majd sportszerű küzdelemre buzdították a résztvevőket.

Az egyesületünk edzői, Marian Halas, Terely Mihály és Pelcz Attila élt sok sportolót nevezett a versenyre, viszont egyesek még túl fiatalok ehhez a korosztályhoz, de tapasztalatszerzésre nagyon alkalmas volt a megmérettetés. Az idősebben viszont döntőbe jutottak és pontoztak a Szatmárnémeti Olimpia VSK-nak.

Érmek

A kubai válogatott korábbi kerettagja, Gorguet Maidelines aranyérmet szerzett az első romániai versenyén, szombaton a -78 kg-os súlycsoportban bizonyult a legjobbnak.
A Szatmárnémeti Olimpia VSK legrutinosabb résztvevője, Sámel Lóránd ismét dobogóra állt, és ezzel tovább gazdagította az amúgy is nagy számú éremgyűjteményét. Szombaton a +100 kilogrammos súlycsoportban ezüstérmet szerzett.
Bronzérmet szereztek Emanuel Tar (60 kg) és Paula Paștiu (+78 kg), míg Miguel Codreanu (66 kg) és Antonio Ilie (100 kg) az 5. helyen zártak.
Vasárnap rendezték a földharc-bajnokságot, ahol az egyesületünk színében Paula Paștiu (+78 kg) és Jamez Romero (-63kg) bronzérmet szereztek, míg Adina Micaș a +78 kilogrammos súlycsoportban ötödik lett.