Gólzáporos VSK-győzelem

2015.10.04 - 18:11

A meccs kezdetétől egészen a végéig magabiztosan uralta a pályát szombati, piteşti-iek elleni, A osztálybeli mérkőzésén a Szatmárnémeti Városi Sportklub férfi kézilabdacsapata.

Nem tagadták meg a játékot a szatmárnémeti férfi kézilabdacsapat tagjai, mint ahogyan attól a nagybányaiak elleni meccsen tartani lehetett, és annak ellenére, hogy hónapok óta nem kaptak fizetést, úgy játszottak, mint akiknél pénzügyi téren is minden rendben van. Nicolae Istrate a nyert meccs után úgy nyilatkozott, maga sem tudja, hogyan tudott lelket önteni a fiúkba, hogy pályára álljanak, de le a kalappal előttük, mert nem csak pályára álltak, de minden erejüket beleadva, nagy odaadással játszottak, az öltözőben hagyták az anyagi problémákat.

Élvezetes játék

A közönség tényleg semmit sem érezhetett abból, hogy baj van az anyagiakkal a csapatnál, a kézis fiúk olyan energiával kezdték a szombati, HC Argeş Piteşti elleni meccset, mintha minden téren rendben lennének a dolgok. A piteşti-iek egyszerűen nem találták a kulcsot a szatmárnémetiek kapujához, akik már az első tíz percben nyolc góllal elhúztak. Ezt a különbséget nem hogy tartani tudták a meccs végéig, de néhol tízgólosra is növelték, az első félidőt például 19–9-cel zárták, a második félidő végét 33–24-es, hazai győzelmet hozó végeredménynél fújta le a bíró. Nem csak a gólok számát tekintve volt parádés a szombati összecsapás, színes, ötletes játékra is volt idejük a fiúknak. Hosszú, sebészi pontosságú passzokkal operált a kapus, nem tudtak mihez kezdeni ezzel a technikával az Argeş megyeiek, Rogoz fizikát meghazudtoló módon dobálta közelről a cselesen csavart labdákat a déliek hálójába, szépen és eredményesen játszott Alisie is, de Varga is olyan dobásokat küldött kapura 9–10 méterről, hogy öröm volt nézni. Összjátékban is jó volt a szatmári csapat, jól ment a kínai figura is, sok volt a passz, a szokottnál is jobban védett Cioroiu (27-szer védett), sőt, ziccereket is hárított, nem beszélve arról, hogy sikerült pontot szereznie a csapatnak emberhátrányból is, egyszóval élvezetes, pozitív játéknak örülhettek a nézők.

Teljesítmény van, fizetés nincs

Maximálisan elégedett, mégis bosszús volt a meccs után Istrate edző, elmondása szerint véget kellene már vetni az olyan politikai csatározásoknak, amilyeneknek a csapat tagjai isszák meg a levét, tarthatatlan ugyanis, hogy a fiúk teljesítenek, itthon is, idegenben is nyernek, mégsem kaptak fizetést hónapok óta.

Szatmárnémeti VSK – HC Argeş Piteşti: 33 – 24

VSK: Cioroiu: 27 védés, góllövők: Vlad Rogoz 8, Ioan Morar 7, Ionuţ Petruş 4, Adrian Lupşe 3, Florin Mateş 3, Mircea Alisie 3, Mircea Varga 2, Ioan Mureşan 2, Vlăduţ Vastag 1.