Gólgazdag meccsen Olimpia–siker

2013.07.17 - 15:10

Zsiga, Ene, Dulcea, Schwarckopf és Muntean az Olimpia FC újoncai, Miron és Bujor pedig végleg a szatmári csapaté maradtak. Utóbbi kettő eddig kölcsönben szerepeltek a „sárga–kékeknél”.

Százhúsz percet játszott szerdán délben a másodosztályos Szatmárnémeti Olimpia FC Pusztadarócon a harmadosztályos Zilahi FC elleni barátságos mérkőzésen, végül 7–4-re nyert Csik Tibor edző legénysége.

A 3x40 perces találkozón a szatmári szakvezetés három csapatot állított fel, így huszonhét labdarúgó kapott bizonyítási lehetőséget, négyen (Miron, Florin Mureşan, Micaş, Muntean) pedig a sérülés miatt a szélről nézték a meccset.

Az első tizenegyessel nem boldogult a zilahi ellenfél, így negyven perc után már 3–0 volt az állás: Ionaşcu a saját kapujába talált be, majd Gavrilescu és Lemac növelték az előnyt. A folytatásban kiegyenlített lett a játék, az ellenfél is bátrabban kitámadott, de csak Ardelean tudott betalálni Şuta kapujába (3–1). Az utolsó negyven perc mozgalmas volt, hiszen Ardelean csökkentette a hátrányt, majd Gavrilescu hozta vissza a kétgólos előnyt (4–2). Nem sokkal később Ardelean a harmadik gólját is megszerezte, ezúttal 11-esből, két perccel később pedig Cherecheş egyenlített (4–4). Az utolsó húsz percben azonban rákapcsolt az Olimpia legénysége, és Gavrilescu, illetve Molnar vezényletével – akik jobb oldalon verhetetlenek voltak – a szatmáriak, Dănilă és Dragoş révén, visszahozták a kétgólos előnyt, a meccs utolsó helyzetéből pedig Cosma állította be a 7–4-es végeredményt.

Az Olimpia FC szombaton a Zilahi FC vendége lesz egy újabb barátságos meccsre, majd edzőtáborba vonul a legénység, Aknasugatagon. Csik Tibi korábban azt mondta, a máramarosi településre véglegesíteni akarja a játékoskeretet. Dan Băbuţ Domuţa klubelnök elmondta, hét újonccal már megegyeztek, így Zsiga, Ene, Dulcea, Schwarckopf és Muntean is csatlakozik a csapathoz, illetve az Olimpia FC-nél marad végleg az eddigi két kölcsönjátékos, a kapus Miron, és a csatár Bujor.

Felkészülési mérkőzés

Szatmárnémeti Olimpia FC – Zilahi FC 7–4 (Ionaşcu 17. perc – öngól, Gavrilescu 30. 89., Lemac 39., Dănilă 110., Dragoş 117., Cosma 120. – 11-esből, illetve Ardelan 62., 87., 93. – utóbbit 11-esből, Cherecheş 95.).

Olimpia FC, 1. harmad: Şuta – Moş, Sumălan, Iuhas, Hanus, Gavrilescu, Schwarzkopf, Roatiş, Botos, Bujor, Lemac.

2. harmad: Şuta – Sabău, Sumălan (Hanus), Iuhas, Homorozan, Molnar, Micaş, Kinczel, Prodan, Feier, Toma.

3. harmad: Görbe – Molnar, Sabău, Silaghi, Glodean, Gavrilescu, Villand, Cosma, Roghină, Dănilă, Dragoş.