Gólgazdag meccsen nyert a Szatmárnémeti VSK

2013.02.24 - 15:11

Bár voltak mélypontok a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapatának a játékában, Nicolae Istrate edző alakulata az első perctől az utolsóig tartani tudta a vezetést a Nagyszentmiklósi Unirea elleni bajnoki találkozón.

Nem kímélték egymást a Szatmárnémeti VSK és a Nagyszentmiklósi Unirea férfi kézilabdacsapatok játékosai az A–osztály B csoportjának első tavaszi mérkőzésén, amelyet végül a házigazda szatmáriak nyertek meg 45–36 arányban. A két hárompontos együttes közül a VSK erősített a téli szünet alatt, Ioan Morar éppen az Unireától szerződött a következő két és fél évre Nicolae Istrate edző csapatához. A vendégek viszont nem adták könnyen magukat, és mindannyiszor talpra álltak, amikor úgy tűnt, hogy a szatmáriak lendületbe jöttek. Az 5. percben Chira és Rogoz góljai után már 6–3 volt az állás, de két perc alatt faragott kettőt az Unirea. A folytatásban ismét rákapcsolt a VSK, és a 9. percben 10–6 volt az állás. Leordean gyerekes hibái viszont felhozták egy gólra a Temes megyeieket. A 20. percben úgy tűnt, hogy végre magára talál Istrate csapata, ugyanis sikerült nyolcra növelni a különbséget (19–11). Azonban a rengeteg támadási pontatlanság, és védelmi hiba felhozta az Unireát, ráadásul az első félidő utolsó percét hármas emberhátrányban játszotta a VSK Chira, Mureşan és Morar kétperces kiállítása miatt. A szünetig háromra (22–19) zárkózott fel a rivális, viszont a második félidő első perce után két gól maradt a VSK előnyéből. Amint visszaállt a létszámegyenlőség a pályán, az eredmény is a szatmáriak javára alakult. A 44. percben már hattal vezettek a házigazdák (32–26), hat perccel később héttel (38–31), másfél perccel a vége előtt pedig kilenc gól volt az előny (44–35). Ezt a fórt sikerült végéig megőrizni, így a VSK győzelemmel kezdte az idényt.

„Tudtam, hogy nehéz meccs lesz, hiszen az utolsó pillanatban kellett improvizálni a védelemben. A felkészülés alatt Jurjra és Ciacara építettem a védelmi játékot, viszont ők megsérültek. Másrészt voltak pillanatok, amikor a fiúk érthetetlen módon leálltak a játékkal, és magukra húzták az ellenfelet. Szerdán délután jönnek a segesváriak, akik sokkal gyorsabbak, velük szemben nem engedhetjük meg azt, hogy lazuljunk, ha győzni akarunk” – értékelt Istrate.

A 14. forduló találkozóját korábban, szerdán játssza majd a VSK, 17 órakor a Segesvári Naţional lesz az ellenfél az Ady Endre utcai teremben.

Férfi kézilabda, A–osztály, 12. forduló

Szatmárnémeti VSK – Nagyszentmiklósi Unirea 45–36 (22–19)

VSK: Pogyină 9 védés, Cioroiu 9 – Mateş 7 gól, Leordean 2, Oşvat 2, Mureşan 6, Chira 10 (ebből 5 hétméteresből), Albu 6, Varga 1 (hétméteresből), Rogoz 1, Cuceu 4, Morar 6. Hétméteresek (megítélt/értékesített): 6/6 – 7/7. Kétperces kiállítások: 6 perc – 2 perc