Belföld

George Simion: nem szövetkeztünk, és soha nem is fogunk szövetkezni az USR-vel;a Cîţu-kormány meg fog bukni

2021.09.03 - 10:34

'Amint azt a románoknak elmondtuk, a Cîţu-kormány meg fog bukni. Eme katasztrófa-kormány napjai megszámláltattak akkor, amikor az AUR bejelentette a bizalmatlansági indítványt. Minden tőlünk telhetőt megteszünk, minden akadályt legyőzünk, hogy teljesítsük azt, amit a románok már hónapok óta kérnek tőlünk: hogy megszabadítsuk őket ettől a szerencsétlen kormányfőtől, aki befészkelte magát a Victoria-palotába' - írta Simion Facebook-bejegyzésében.

A bejegyzés alatt később írt kommentjében azonban Simion leszögezi, hogy az AUR nem szövetkezett, és soha nem is fog szövetkezi az USR PLUS alakulattal, ők csak a románok arra vonatkozó kérését teljesítik, hogy 'valódi ellenzéket képviseljenek, és szabadítsák meg az országot Cîţutól és minisztereitől'.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

„Járulékos károkat okozna az AUR-ral szövetkezni”

Kelemen Hunor szerint nem lehet a 2028-as parlamenti választásokig stabil kormányzási megoldást találni.
Belföld

Olyan kormány kell, amely 2028-ig stabilan működhet

Kelemen Hunor kevés esélyt lát arra, hogy a pártokkal folytatott első tárgyalási forduló után megalakuljon a kormánytöbbség.
Belföld

A románok többsége az előrehozott választások híve

Ha vasárnap parlamenti választásokat tartanának, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.