Belföld

Gázmérgezés? Holtan találtak három embert egy tömbházlakásban

2024.10.06 - 06:29

A Beszterce – Naszód megyei katasztrófavédelem tájékoztatása szerint a tömbház lakói riasztották a hatóságokat, mert erős gázszagot éreztek a lépcsőházban.

Holtan találtak két nőt és egy férfit szombat este egy besztercei tömbházlakásban.

A Beszterce – Naszód megyei katasztrófavédelem tájékoztatása szerint egy Constantin Romanu Vivu utcai épületről van szó, ahová a tömbház lakói riasztották a hatóságokat, mert erős gázszagot éreztek a lépcsőházban.
A helyszínre kiérkezett katonai tűzoltók behatoltak a lakásba, ahol három holttestet találtak: egy 50 éves férfi, valamint egy 51 és egy 27 éves nő halt meg. Haláluk pontos okát az igazságügyi orvosszakértői vizsgálat fogja megállapítani.

Besztercei katasztrófavédelmi felügyelőség: "Amikor sikerült bejutni a lakásba, amelynek bejáratánál magas metángáz-koncentrációt észleltek, a mentőegységek három embert találtak odabent, sajnos életjelek nélkül.”

A rendőrség vizsgálatot indított az eset okainak és körülményeinek tisztázására.

Agerpres / Hírszerkesztő
(Illusztráció: ISU)

 

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Kevesebbet ír majd az augusztusi gázszámlákon

Csökkentette egyik szolgáltatásának díját a két nagy gázszállító, ennek köszönhető a fogyasztók számára kedvező árváltozás.
Nagykároly

Katasztrófavédelmi fejlesztés indul Nagykárolyban

Modern szirénákkal, létraautóval és ukrán–román összefogással erősíti katasztrófavédelmét Nagykároly. A 16 hónapos SYNERGY projekt célja a hatékonyabb mentés és a lakosság maximális biztonsága.
Belföld

Jó irányba mozdul el a napenergia-termelési szabályozás

Havi elszámolás, több címen való kompenzálás, a megtermelt értékkel gázszámla is törleszthető.