- Nem nagyon hinném, hogy lenne valaki, aki ne ismerné önt, de azért kedvezzünk azoknak is, akik netalán mégsem. Úgy tudom, hogy nem Szatmár szülötte…
- Valóban nem, Prahova megyében születtem, Sinaian, de 1987 óta már Szamosdarán élek, egy egész generáció felnőtt mellettem, nem is beszélve a két gyermekemről. Azt is sokan tudják rólam, hogy asszisztens voltam, 1996-ig a szatmárnémeti városi kórház alkalmazottja voltam, de a pusztadaróci és szamosdarai orvosi rendelőnkben dolgoztam.
- Mit gondol, ez miért volt így?
- Élvezem a lakosság bizalmát és támogatását, valamint az emberektől érkező energiát, ami nekem erőt ad és arra sarkall, hogy továbbmenjek. Ráadásul, még ha szerénytelenségnek is tűnik, de úgy érzem, szakmailag már azon a szinten vagyok, ahol magabiztosan teszem a dolgom, ismerem a rendszer csínját-bínját, ezért hatékonyan tudok benne dolgozni a lakosság szolgálatára. Összeforrott csapatunk van, úgy a tanácsosok, mint az önkormányzatban dolgozók, mindenki érzi az összhangot. Közel állok az emberekhez, könnyen megtalálom bárkivel a hangot, a közös nevezőt, mert nyitott ember vagyok. Bárhol, bármikor kész vagyok szóba állni velük, segíteni és megoldást találni, bárki fordul hozzám. Úgy is mondhatnám, hogy ez nekem a génjeimben van, ezért megy ez ennyire könnyedén.
- Ha 1996 óta polgármester, akkor ez a hetedik mandátuma. Hogy látja a község helyzetét?
- Áldatlan állapotok uralkodtak 1996-ban, most pedig ki lehet jelenteni, hogy Pusztadaróc a megye első hat községe között van az infrastruktúra, az életminőség és a közigazgatás működését tekintve. A másik büszkeségem a csapatom, amely profivá nőtte ki magát. Talpraesett, ügyes csapat, amelybe igyekszünk fiatalokat bevonni. S én erre vagyok a legbüszkébb. De ez a múlt, innen indultunk. Hogy milyennek látom a községet most? Jó infrastruktúrával rendelkező, fejlődőben, lendületben lévő község, ahol jól lehet élni. Ha valaki a városhoz közel lévő településeket keres, ahol jó élni, akkor ehhez Pusztadarócon és Szamosdarán majdnem minden, míg Atyában és Petén a mandátum végére mindezen feltételek adottak lesznek.
- Akkor ezért szeretne indulni, mert még van tennivaló?
- Szeretem, amit csinálok! Hobbi szinten csinálom, amit csinálok, ezért nekem kézenfekvő ez a munka. Mielőtt polgármester lettem, akkor is a közért dolgoztam asszisztensként és az emberek bizalommal fordultak hozzám. Polgármesterként is a köz szolgálatában állok, így hazai pályán játszom.
Élvezem a lakosság bizalmát és támogatását, valamint az emberektől érkező energiát, ami nekem erőt ad és arra sarkall, hogy tovább menjek. Ráadásként az elmúlt 28 évből merített tudás és tapasztalat arra késztet, hogy ne hagyjam abba – mindig a közösség érdekét szem előtt tartva.
- Ha csak az elmúlt négy évet vesszük, akkor mit sikerült megvalósítani? Milyen főbb megvalósításai voltak az előző mandátumban?
- Volt esetleg olyan ígérete, amelyet nem tudott betartani?
- Amit megígértünk, azt megcsináltunk! Nem ígérünk olyat, amit nem tudtunk megcsinálni. Nem árultunk álmokat! A gázhálózat kiépítésével kapcsolatban is csak annyit mondtunk, hogy minden telhetőt meg fogunk tenni annak érdekében, hogy mielőtt elérhető legyen és ezt meg is tettük, megnyertünk rá egy pályázatot és jelenleg zajlik a közbeszerzés.
- Említette a megyei tanácsot. Milyen volt úgy dolgozni, hogy a megyei vezetője is RMDSZ-es?
- Az elmúlt négy évben is éreztük segítségét. Fontos, hogy a megyei tanács részéről megmaradjon a segítőkészség és együtt tudjuk a megoldást keresni a lakosság problémáira. Az előző négy évben is sok olyan eset volt, amikor szükség volt a megyei tanács jó döntéseire hatékonyságára, gyorsaságára. Egymást segítve, támogatva lehet igazán hatékonyan és gyorsan előre haladni!
- Ha már hatékonyság, elárulna nekünk egyet s mást a következő évek tervei közül?
- A Szamos jobb partjának töltésén kerékpárutat építünk annak érdekében, hogy biztonságosabban közlekedhessenek az emberek, és később csatlakozhassunk az európai útvonalakhoz, hiszen közel a határ. Szintén az egészségesebb és környezetbarátabb közlekedést pártolja az a tervünk, hogy Pusztadarócon a központban, és Szamosdarán is lesznek elektromos töltőállomások, de a Transurbannal közösen hamarosan a közszállításban is megjelennek az elektromos buszok. Az iskolát új, korszerű eszközökkel szereljük fel, hogy magas szinten elérhetőek legyenek az oktatási segédeszközök. Új kultúrotthont és polgármesteri hivatalt is építünk. Folytatjuk a fejlesztéseket, hogy mind a négy település lakossága elmondhassa magáról: otthonos, korszerű és a huszonegyedik századi követelményeknek megfelelő községben él.
Tóth Zsolt