Futball: tovább tart az Olimpia pechszériája, döntetlen Désakna ellen

Hiába a sok helyzet, Adam Abdul-Wahab (balra) jó teljesítménye mellett sem tudott nyerni szombaton az Oli. (Fotó: SzOVSK)
2023.10.15 - 15:21
A nyolcadik forduló sem hozott szerencsét. Folytatódik sajnos a Szatmárnémeti Olimpia VSK balszerencsés szériája, szombaton megint döntetlent játszott. Zsinórban ez már a harmadik.

Bár a Szatmárnémeti Városi Sportklub labdarúgócsapata volt a jobb az ellenfelénél, a srácok így is 2–2-es döntetlent játszottak a Désaknai Minerul együttesével hazai pályán, a szatmárnémeti Olimpia – Daniel Prodan stadionban. Ez zsinórban a harmadik iksz a Liga 3-as bajnoki idényben.

Jól kezdett

A Cosmin Iuhas, Florin Fabian edzőpáros által felkészített legénység szombaton idehaza játszott a 8. forduló mérkőzésén bízva benne, hogy megtörik a jég két egymást követő gól nélküli döntetlen után. Jól kezdett a Olimpia VSK, viszont az ellenfél bezárkózott a védelemben, nem hagyott sok teret a szatmári támadásoknak.Ezért Adam Abdul-Wahab távolról vette célba a désaknaiak kapuját: a 14. percben Patric Toderean jó reflexszel szedte ki a középpályásunk torpedóját, öt perccel később pedig kevéssel tévesztett célt Adam lövése. Aztán a 40. percben a kapufa segítette ki a Minerul hálóőrét az Olimpia VSK játékosának bombájánál, így 0–0-ás állásnál ment pihenőre a két csapat.

Második félidő, izgalmak

A fordulás után kissé vissza vettek a tempóból a legényeink, de a 65. percben sikerült megtörni a jeget, és 291 perc játékidő után sikerült gólt szerezni: a csapatkapitány Zsiga Ervin centerezésére érkezett Adrian Micaș, aki a kapuba tolta a labdát (1–0).
A találkozó utolsó hat perce rendkívül izgalmasra sikeredett. Előbb a vendégek egyenlítettek: Dan Florint indították bal oldalon, aki a kapu elé küldte a labdát, amit Denis Moldovan foghatott volna, viszont a hálóőr Rareș Babiciu lábára tolta a lasztit, így az ellenfél az üres kapuba gurított (1–1).
Három perccel később a szabadon maradt Raul Vitan 15 méterről emelt a kapuba, és fordította meg a mérkőzés állását (1–2).
Viszont a legényeink nem estek össze, és a 89. percben 11-est harcoltak ki: Emanuel Negru rántotta le karjánál fogva a kapura törő Adrian Ștert, amiért járt a büntető, a sértett pedig hibátlanul végezte le a pontrúgást (2–2).
Egy perccel később akár a győzelmet jelentő gól is megszülethetett volna, azonban Adamnak ismét pechje volt: 18 méterről emelt a kapura, a labda a kapufáról a hálóőr hátára pattant vissza, onnan pedig a kapu felett hagyta el a pályát a laszti.

Négy pont hátrány

2–2 maradt a vége, így az Olimpia VSK nem tudta kihasználni az éllovas Zilahi SCM hibáját – idénybeli első vereségét jegyezte a SC Olimpia MCMXXI otthonában–, ugyanakkor négy pontra nőtt a hátránya a 10-es csoport második helyén tanyázó Félixfürdői Lotus mögött.
Jövő pénteken pedig következik a széria rangadója Zilahon, ahol a csapatunk a csoportelső ellen fog játszani.

Cosmin Iuhas edző nyilatkozata

„Szerintem az elejétől a végéig fölényben játszottunk ezen a meccsen. Két gólt kaptunk figyelmetlenségünk miatt. Viszont óriási helyzeteink voltak. Ez egy újabb mérkőzés, amin hét, nyolc tiszta gólszerzési lehetőségünk volt, de nem sikerül a hálóba küldeni a labdát. Úgy érzem, hogy üldöz minket a pech, nem sikerül megtörni a jeget. Nincs mit a srácok szemére hányjak, de sajnos most sem sikerült három pontot szerezni.
Folytatjuk a munkát. Ez a szép a fociban, hogy következik egy újabb hét és egy újabb mérkőzés. Nehéz meccs vár ránk Zilahon, de ugyanúgy állunk hozzá, mint mostanig, mindig, és győzelemre hajtunk.”

LIGA 3, 10-ES CSOPORT, 8. FORDULÓ
Szatmárnémeti Olimpia VSK – Désaknai CS Minerul 1947 2–2 (0–0)
Gólszerzők: Adrian Micaș 65., Adrian Șter 90. (11-esből), illetve Rareș Babiciu 84., Raul Vitan 87.
Olimpia VSK: Denis Moldovan – Raul Apai, Alin Burdeț, Mihăiță Mureșan, Cătălin Oanea (89., Süveg Nándor), Adam Abdul-Wahab, Adrian Micaș (80., Adrian Șter), Zsiga Ervin, Sofian Țânțaș (80., Emanuel Morar), Viorel Chinde, Moussa Samake.
Edző: Cosmin Iuhas. Technikai igazgató: Florin Fabian.