Futball: sima Oli győzelem az Oașul ellen

2024.08.11 - 08:46

Egy kézen meg sem lehet számolni, annyi gólt lőtt az Oaşul ellen szombaton az Olimpia úgy, hogy egyet sem kapott.

A harmadik sikerét könyvelte el nyári felkészülés alatt a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata, amely szombat délelőtt a Liga 4 Elite megyei bajnokát, az Avasfelsőfalui Oașul csapatát verte simán, 6–0-ra.

A találkozót végig irányította a csapatunk, így a szakmai stáb több, próbajátékon levő srácot is tesztelhetett.
Közülük a Mamourou Sonogo nyújtott jó teljesítményt. A csapatár az első negyed órában háromszor is veszélyeztette az ellenfél kapuját, egyszer pedig betalált Zelenak David gólpassza után (1–0).

Andrei Zbona növelte kettőre az előnyt a 23. percben, miután labdát szerzett az ellenfél tizenhatosa előtt, majd betört és kirúgta Florin Pasăre kapuját (2–0).

Az első félidőben Javi Perez, a másodikban pedig Gheorghe Gondiu és Viorel Chinde lövései zörgették meg az avasi kapu keresztlécét.

Második félidő

A szünet után egyébként a Ritli Zoltán, Botos Sándor (Piri), Svarczkopf István, Ciprian Prodan, Ovidiu Suciu alkotta szakmai stáb a teljes csapatot lecserélte, és a találkozó utolsó negyed órájában négyszer is sikerült betalálni.

A 74. percben Zsiga Ervin talált be Gondiu passza után, majd egy perccel később Gondiu is gólt szerzett, az újonc csatárt Cătălin Oanea szolgálta ki remek passzal (4–0).

Beniamin Dobie góljával már öttel vezetettek a házigazdák (5–0), majd a középkezdést követően hamar labdát szereztek a sárga-kékek, és egy jobb oldalon vezetett gyors támadás után Zsiga érkezett a centerezésre, majd egy átvétel után kilőtte az ellenfél kapuját (6–0).

Hatodik

Az Olimpiának – két tétmeccs mellett, amit a Román Kupában 7–1-re nyert meg a Nagykárolyi Victoria VSK ellen, és 4–0-ra vesztette el a Zilahi SCM együttestől – ez volt a hatodik nyári felkészülési mérkőzése. A barátságos találkozókon három győzelem, egy döntetlen és két vereség a mérleg.
Szerdán játsszák a fiúk a következő felkészülési mérkőzést, amikor Máramarosszigetre utaznak, a Liga 3-as VSK elleni találkozóra.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Szatmárnémeti Olimpia VSK – Avasfelsőfalui CS Oașul 1969 6–0 (2–0)
Gólszerzők: Mamourou Sonogo 14., Andrei Zbona 23., Zsiga Ervin 74., 82., Gheorghe Gondiu 75., Beniamin Dobie 80.
Olimpia VSK, első félidő: Patric Toderean – Samuel Diaby, Răzvan Prodan, Adama, Paul Copaci, Răzvan Săutiuț, Andrei Zbona, Dominik, Javi Perez, Zelenak David, Mamourou Sonogo.
Olimpia VSK, második félidő: Alex Hora – Remus Bratu, Florin Mureșan, Emanuel Negru, Cătălin Oanea, Abdul Diomande, Adrian Micaș, Viorel Chinde, Zsiga Ervin, Beniamin Dobie, Gheorghe Gondiu.

KORÁBBI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEKEN
Kisvárda Master Good II (NB III) – Szatmárnémeti Olimpia VSK 0–0 (5–6, 11-es lövések után)
Cigánd SE (NB III) – Szatmárnémeti Olimpia VSK 1–2
A szatmárnémeti gólok szerzői: Marius Hosu, Viorel Chinde
Kolozsvári Universitatea (Szuperliga) – Szatmárnémeti Olimpia VSK 3–0
DEAC (NB III) – Szatmárnémeti Olimpia VSK 1–0
Nagybányai CS Minaur – Szatmárnémeti Olimpia VSK 2–3
A szatmárnémeti gólok szerzői: Marius Hosu, Andrei Zbona, Cosmin Zamfir